V Česku by vyhráli ligu United! Žádný sudí by tu nenastavil 5 minut!

[hot]PSALI JINDE[/hot] Kdyby poslední kolo anglické nejvyšší soutěže řídili čeští rozhodčí, vyhrál by Premier League Manchester United! Fotbalisté Manchesteru City totiž ještě ve druhé minutě nastavení prohráli s Queens Park Rangers 1:2. S českými sudími, kteří v poslední době nastavují velmi neradi (tak maximálně dvě tři minutky), by tak stihli jen taktak vyrovnat.

Pak by byl zaručeně konec! A titul by opět slavili městští rivalové z Manchesteru United. Jenže na hřiště City se prodlužovalo pět minut a v 95. minutě skutečně Citizens díky Agüerovi vstřelili mistrovský gól na 3:2. V Česku by Manciniho svěřenci už dávno bezmocně leželi v slzách na trávníku a titul by v Sunderlandu, kde vyhráli 1:0, slavili Fergusonovi hoši z MU.

Nic proti anglické praxi, naopak „proflákaného“ a „prosimulovaného“ času je v každém utkání minimálně na pět minut. Ovšem čeští sudí přesčasy zrovna nemilují. V nedávné době ještě nastavovali obvykle tak tři minutky, ale když před časem nějaký „vskutku vybraný mudrc s velkou hlavou“ prohlásil, že se při nastavení už nemusí zohledňovat půl minuta ztracená při střídání, utnou arbitři v Gambrinus lize zápas, jak jen to jde, a běží se raději osprchovat.

„Zavedení čistého času by bylo tím nejlepším zlepšením pravidel. Fotbal by se pak hrál bez dohadů kolem zdržování soupeře a správného nastavování času.“ - Petr Čech.

Kompletní komentář si můžete přečíst na Hattrick.cz.