Citizens vyšli střelecky naprázdno a sen o titulu se jim rozplývá

Citizens nezvládli klíčový duel na hřišti Arsenalu a zcela po zásluze prohráli 0:1, když se krátce před koncem trefil Mikel Arteta. Gunners si tak pojistili třetí příčku v tabulce, naopak City se pomalu loučí s titulem.

Fotbalisté Manchesteru City nezvládli klíčový duel na hřišti Arsenalu a zcela po zásluze prohráli 0:1, když se krátce před koncem trefil Mikel Arteta. Gunners si tak pojistili třetí příčku v tabulce, naopak City se pomalu loučí s titulem.

Utkání začalo z obou stran hodně opatrně a ti fanoušci, kteří se těšili na ofenzivní fotbal plný šancí, museli být poněkud zklamáni. Za zmínku stojí jen nebezpečná hlavička Robina van Persieho, kterou ještě zřejmě nechtěně tečoval obránce Thomas Vermaelen a poslal ji do břevna soupeřovy branky.

Paradoxně největším hrdinou prvního poločasu byl tak sudí Martin Atkinson, který přehlédl ostrý zákrok Maria Balotelliho na Alexe Songa a k údivu všech nejen, že italského střelce nevyloučil, ale dokonce mu neudělil ani žlutou kartu.

Ve druhém poločase už bylo utkání záživnější a to zejména zásluhou domácích Gunners. Po hodině hry a nevinně vyhlížejícím centru do vápna se od svého strážce skvěle odpoutal Van Persie, ale v jasné šanci hlavičkoval jen do tyče. Nizozemský kanonýr si vše vynahradil o pár minut později, jenže radost ze vstřelené branky mu překazil správně zdvižený praporek pomezního sudího.

Domácí „kanonýři“ i nadále pokračovali v přehlídce zahozených šancí, ale co předvedl čtvrthodiny před koncem Vermaelen se nevídá každý den. Belgický obránce se po odražené střele Thea Walcotta ocitl sám před prázdnou bránou, ale byl zřejmě natolik překvapen, že nedokázal pořádně zakončit a netrefil míč.

Arsenal se však zasloužené branky přece jen dočkal. Tři minuty před koncem řádné hrací doby ztratil míč David Pizarro, záložník Mikel Arteta na nic nečekal a vrhnul se směrem k soupeřově bráně, aby na hranici pokutového území natáhl k nádherné střele, jež zapadla k tyči brány Joa Harta.

Hostující City se nezmohli na žádný odpor, naopak po zbytečném faulu a druhé žluté kartě byl konečně vyloučen po celý zápas agresivní Balotelli. Domácí mohli své vedení následně zvýšit, ale Aaron Ramsey po rychlém brejku střílel vedle.