Famózní Cissé sestřelil bezradný Liverpool

Ovace ve stoje provázely útočníka Papisse Cissého při odchodu ze hřiště v utkání Newcastlu s Liverpoolem, ve kterém senegalský forvard dvěma brankami zajistil Magpies výhru 2:0.

Střetnutí představovalo emotivní návrat útočníka Andyho Carrolla na stadion St. James´ Park, odkud v lednu loňského roku zamířil za 35 milionů liber právě do Liverpoolu. Vytáhlý útočník si mohl návrat osladit už po deseti minutách, kdy se řítil sám na branku domácích, ale místo toho, aby se soustředil na zakončení, očividně nafilmoval kontakt s brankářem Timem Krulem, za což právem viděl žlutou kartu.

O malou chvíli později se Carroll dostal do zakončení znovu, tentokrát po rohovém kopu trefil na brankové čáře stojícího Dannyho Simpsona, kterému míč přistál na paži. Útočník Reds byl i nadále aktivní, jako kdyby se snažil své úvodní provinění napravit. V dalším minisouboji s Krulem domácího gólmana přeskočil, ale míč po jeho hlavičce prolétl těsně nad břevnem.

Newcastle nejhorší chvíle přestál a naopak sám udeřil. Hatem Ben Arfa se na pravé straně hřiště uvolnil a našel centrem Papisse Cissého, který přes Martina Škrtela hlavičkoval od tyče do sítě. Pro hosty mohla být krátce před poločasem situace ještě horší, ale Cissé tentokrát mířil hlavou těsně vedle.

Další varování pro Liverpool přišlo ihned po přestávce po hlavičce Mika Williamsona, po níž míč zaťukal na tyč.

Trest už však přišel po necelé hodině hry, kdy předvedl neuvěřitelně drzou akci opět Cissé. Senegalec v bezprostřední blízkosti Pepeho Reiny udělal hostujícímu gólmanovi kličku, položil na zem i Škrtela a s přehledem zakončil.

Liverpool ve druhém poločase působil bezradným dojmem, když už se do šance dostal, nepřálo mu štěstí, jako v případě Luise Suáreze, který před odkrytou brankou nastřelil pouze dobíhajícího hráče soupeře.

Nepovedený zápas ze strany Reds potvrdil Carroll, který po svém vystřídání zamířil ihned do kabin. Krátce poté jej následoval i brankář Reina, který si vysloužil červenou kartu za úder čelem do hlavy Jamese Perche, jenž jej předtím nedovoleně atakoval.