Skvostnou domácí šňůru City nepřestřihla ani rozjetá Chelsea

Manchesteru City v utkání 29. kola Premier League proti Chelsea sice prohrával, ale nakonec dvěmi brankami dokázal skóre otočit a dojít si pro cennou výhru 2:1, díky které zůstává ve hře o titul.

Citizens byli v první půlhodince utkání jasně lepším týmem a svého soupeře viditelně přehrávali. V deváté minutě hry mohl po skvělém pasu Yaya Tourého vstřelit branku Samir Nasri, ale trefil jen břevno. Ten samý hráč chvilku nato pálil nad branku Petra Čecha.

Další velkou šanci měli domácí City po půl hodině, kdy Frank Lampard těžko pochopitelným zkratem nabídl míč Mariu Balotellovi, který se řítil prakticky sám na bránu. Italský útočník však situaci nevyřešil dobře a poněkud zbrklým způsobem pálil vedle.

Rovněž ve druhém poločase měli navrch domácí, ale Sergio Agüero po rohovém kopu netrefil a o nic lépe si chvilku poté nevedl ani Yaya Touré, který z přímého kopu střílel nad branku. A tak udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu a zmatcích v obraně City se dostal k míč Gary Cahill, jenž s velkou porcí štěstí dostal míč do sítě.

Citizens se pokusili o okamžitou odpověď, ale ránu Gaela Clichyho zkrotil v náručí Čech. Vytoužené branky se tak domácí dočkali až deset minut před koncem. Michael Essien zahrál v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu s velkým přehledem proměnil argentinský útočník Agüero.

Domácí vycítili šanci a nakonec vstřelili i vítěznou branku. Po parádní kombinaci navrátilce Carlose Téveze a Nasriho se trefil právě francouzský záložník. Chelsea už se na odpověď nezmohla, naopak na druhé straně měl další šanci Agüero.

Arsenal natáhl vítěznou sérii, Liverpool zažil kolaps

Tottenham potřeboval gól Rafaela van der Vaarta k tomu, aby uhrál v domácím zápase na White Hart Lane alespoň bod proti Stoke. Potters mají se Spurs v poslední době dobrou bilanci a to potvrzovali i tentokrát. Po bezbrankové první půli se v 75. minutě trefil hostující Cameron Jerome, když dorazil zblízka míč za záda Brada Friedela. Domácí se dlouho snažili o vyrovnání, ale podařilo se jim to až v nastaveném čase. To si Van der Vaart naběhl na centr Garetha Balea a ukončil nepříjemnou sérii Spurs tří prohraných zápasů. To mu ale nestačilo k uhájení třetí příčky tabulky, tam se probojoval Arsenal po výhře na půdě Evertonu 1:0.

"Gunners" se posunuli v tabulce na třetí místo po šesté ligové výhře v řadě. Jediný gól zápasu dal obránce Thomas Vermaelen po rohu, který Gunners zahrávali i díky velké převaze v té době. Everton se nicméně nevzdával a Royston Drenthe dokonce vyrovnal, jenže rozhodčí gól chybně pro domnělý ofsajd neuznal. Toffees měli další šance něco ze zápasu vytěžit, ale svěřenci manažera Wengera už si výsledek pohlídali.

Nečekaný krach zažili "Reds". Jamie Mackie vstřelil vítězný gól QPR, které ještě 13 minut před koncem prohrávalo s Liverpoolem o dva góly. Domácí Hoops se tak alespoň prozatím dostali z pásma sestupu. Reds se v Londýně ujali vedení povedeným volejem Sebastiana Coatese a druhý gól přidal Dirk Kuyt. Už se zdálo, že Liverpool nemůže na cestě za třemi body nic ohrozit. To byl ale velký omyl, jak se později ukázalo. Naději do žil QPR vlil úspěšnou hlavičkou Shaun Derry a skóre srovnal někdejší hráč Liverpoolu Djibril Cissé. Chyba Jose Enriqueho pak dala Mackiemu příležitost vstřelit vítězný gól.

Anglická Premier League - 29. kolo, středeční výsledky:

Manchester City - Chelsea 2:1 (0:0)
Branky: 78. Agüero, 85. Nasri - 60. Cahill.
Český gólman Petr Čech odchytal v dresu Chelsea celý zápas.

Tottenham - Stoke City 1:1 (0:0)
Branky: 90+2. Van der Vaart - 75. Jerome.

Queens Park Rangers - Liverpool 3:2 (0:0)
Branky: 77. Derry, 86. D. Cissé, 90. Mackie - 54. Coates, 72. Kuijt.
Český gólman Radek Černý zůstal jen na lavičce QPR.

Everton - Arsenal 0:1 (0:1)
Branka: 8. Vermaelen.
Český fotbalista Tomáš Rosický odehrál v dresu vítězů takřka celý zápas, manažer Wenger vystřídal českého reprezentanta v 88. minutě.