Review: Manchester United - Aston Villa. Spanilá jízda Villans skončila na vidlích Rudých ďáblů

Fotbalisté Manchesteru United ve 34. kole Premier League porazili na domácí půdě rozjetou Aston Villu 1:0. O rozhodující branku se ve 39. minutě zasloužil svým 100. ligovým gólem Bruno Fernandes. Pro svěřence Unaie Emeryho to znamenalo konec dlouhé série bez porážky, kterou Villans zahájili 25. února. United naopak prodloužili příznivou bilanci z posledních kol, když neprohráli již popáté v řadě.

Manchester United - Aston Villa 1:0

Branky: 39. Fernandes

Když v loňské sezoně vstřelil na Old Trafford pozdní gól Kortney Hause, pro Aston Villu se jednalo o první výhru na tomto stadionu od roku 2009. Svěřenci Emeryho byli odhodláni úspěch zopakovat, na porážky zkraje února totiž dávno zapomněli a najeli zpět na vlnu úspěchů, díky níž se výrazně vyšplhali tabulkou. Jen o šest bodů více měli na svém kontě Rudí ďáblové, kteří si tu a tam neodpustili zaváhání, mezi něž patřila i ztráta dvougólového vedení na půdě Tottenhamu z minulého kola.

První větší šance přišla ve 12. minutě po spolupráci Fernandese s Marcusem Rashfordem. Portugalský středopolař tradičně vymyslel průnikovou přihrávku do vápna, anglický reprezentant si ale následně vylámal zuby na Emilianu Martínezovi. O chvíli později zakončoval z podobného prostoru Marcel Sabitzer. Rakouský reprezentant však mířil pouze nad branku. V 19. minutě o sobě dali vědět i hosté z Birminghamu. Po přihrávce Johna McGinna zakončoval Álex Moreno, David de Gea byl ovšem připravený. Možná nejblíže ke vstřelení gólu byl po necelé půlhodině hry Casemiro. Brazilský defenzivní záložník ale nastřelil pouze břevno. Ve 39. minutě se však Rudí ďáblové dočkali. Fernandes se dostal k míči, který po střele Rashforda vyrazil Martínez, a poslal domácí do vedení.

Po příchodu z kabin fotbalisté Aston Villy ukázali, že se s porážkou nehodlají spokojit a zvýšili svoji aktivitu. Ta jim však v úvodních minutách druhého dějství žádnou zajímavou příležitost nepřinesla. Šance si naopak i nadále vytvářeli domácí fotbalisté. Podruhé v zápase se pěknou střelou prezentoval Casemiro. Ani tentokrát však síť nerozvlnil, jeho pokus totiž jen těsně minul levou část brankové konstrukce. V 81. minutě ovšem vyrovnání přijít mohlo. Po závaru před brankou se k odraženému míči dostal Douglas Luiz. Jeho střele v cestě do branky ale zabránila hlava Victora Lindelöfa.

Manchester United tak odčinil zakolísání z loňské sezony a svého soupeře doma tradičně porazil. V příštím kole se 4. května představí na půdě Brightonu, Aston Villa bude hrát o dva dny později ve Wolverhamptonu.