Rooney: Je to skvělé vítězství

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Útočník Manchesteru United Wayne Rooney označil výhru svého týmu na Old Trafford nad Arsenalem v poměru 8:2 za neuvěřitelnou. Anglický reprezentant k tomu přispěl hattrickem.

Rooney: Je to skvělé vítězství
Během laviny gólů překonal hranici 150 branek v dresu United, na střeleckou listinu se dvakrát zapsal Ashley Young a další góly přidali Danny Welbeck, Nani a Park- Ji Sung. Oslabený Arsenal dokázal dvakrát snížit po gólech Theo Walcotta a Robina van Persieho. Největší porážku Arsena Wengera v Premier League ještě „vyšperkovalo“ vyloučení Carla Jenkinsona po druhé žluté kartě.

„Dneska jsme předvedli skvělý výkon a výsledek je plně zasloužený. Nezáleží na tom, jestli má Arsenal úplnou sestavu, pokaždé když s nimi hrajeme, snažíme se dát do toho maximum a vyhrát. Samozřejmě, že jim někteří hráči scházeli, ale to nic neubírá naší výhře,“ uvedl po zápase spokojený forvard.

Rooney dal do sítě Gunners svůj stopadesátý gól v dresu United: „Hodně důležitých gólů jsem dal Arsenalu. Můj první gól v dresu Evertonu byl proti nim, můj první gól v dresu United byl proti nim,“ dodal Rooney, jež zaznamenal svůj šestý hattrick v dresu United.

Manažer Arsenalu Arsene Wenger byl po zápase pochopitelně viditelně sklíčený: „Samozřejmě, že se cítím ponížený, dostali jsme osm branek. Je to hrozný den,“ uvedl Wenger. Francouzský trenér zároveň žádá o jistou dávku shovívavosti a trpělivosti, je prý příliš brzy na to hodnotit přestupovou politiku tohoto léta. Zatím to však vypadá, že se mu odešivší Cesca Fabregase a Samira Nasriho nahradit nepodařilo.

„Musíme najít ty správné hráče a pokud je najdeme, podepíšeme je. Dělám ostře sledovanou práci, to akceptuji. Snažím se dělat správná rozhodnutí, ti dva hráče, co jsme prodali, jsem přivedl do klubu já. Za těch patnáct let bylo takových víc. Znáte mě, proto byste mi měli dát víc času, abychom viděli, jestli jsem se úplně spletl,“ dodal Wenger.

Ferguson se svým sokem soucítil: „Žijeme v cynickém světě a média jsou neúprosná. Někdy je těžké tomu rozumět. Práce, kterou Arsene za těch patnáct let odvádí, je skvělá. Má svoji filozofii, která nese ovoce. Přivedl spoustu skvělých hráčů, spoustu jich za dobré peníze prodal, a to je dobré si uvědomit a respektovat.“