Bude to složitější, než jsem doufal, povzdechl si po debaklu Svěrkoš

Takový návrat do Baníku si Václav Svěrkoš určitě nepředstavoval. Ani start bývalého reprezentanta nepomohl Ostravě k dobrému výsledku, Slezané prohráli v páteční předehrávce 4. kola Gambrinus ligy na půdě Jablonce 0:4 a s nulovým bodovým ziskem se nadále krčí na dně tabulky.

Bude to složitější, než jsem doufal, povzdechl si po debaklu Svěrkoš
Na zkušeného forvarda se ostravští fanoušci hodně těšili a už před začátkem zápasu hlasitě vyvolávali jeho jméno. Baníkovský odchovanec je chtěl potěšit, což se mu brzy podařilo. Už ve 2. minutě si naskočil na Krautův přesný centr a hlavou usměrnil míč za Špitova záda. Radost však hostům překazil asistent rozhodčího Štěrba, jenž odmával ofsajd.

"Věděli jsme, že Jablonec je silný dopředu, že má formu. Snažili jsme se držet nějaké své taktiky. Dali jsme gól, který nám ale nebyl uznán. Branka by nám asi pomohla. Třeba by to skončilo 4:1, ale třeba také ne. Rozhodně by nás to povzbudilo psychicky, protože máme mladý tým," řekl po utkání Svěrkoš.

Jablonečtí poté přebrali iniciativu a postupně dostávali protivníka pod velký tlak. Gólového vyjádření se ovšem dočkali až ve 34. minutě, kdy se poprvé trefil kanonýr David Lafata. Když navíc ve 42. minutě skóroval i Beneš, dostali se "zelenobílí" do své obvyklé pohody.

"Vykombinovali nás. Nechali jsme Jablonci dost místa na kraji. Dobře jsme to nezavírali, hlavně v prvním poločase levou stranu. Samozřejmě jsem si představoval, že to bude jiné. Na druhou stranu jsem věděl, že to tady bude moc těžké, což se potvrdilo," smutnil útočník Baníku.

Svěrkoš podal dobrý výkon, ani on však zatím Ostravu k premiérovému bodovému zisku v nové sezoně nedovedl. "Šel jsem do zápasu s tím, že se budu snažit mužstvu pomoci. Věděl jsem, že to nebude jednoduché. Není to tenis. Výsledek je pro nás tragický, takže i můj výkon byl tím pádem tragický," prohlásil kriticky Svěrkoš.

"Na žádného spasitele jsem si nehrál, to psali novináři. Mám rád Baník a budu se mu snažit pomoci v této nelehké situaci. Dnes jsme to jasně viděli. Není to o Pavlovi, Evženovi nebo někom jiném," doplnil bývalý hráč francouzského Sochaux, jenž posléze naznačil možný recept na úspěch.

"Budeme si muset sednout a probrat, co dál, takhle to určitě nejde. Byl jsem s mužstvem dva tréninky. Čeká nás spousta práce. Bude to složité, asi ještě složitější, než jsem doufal. Když to nejde, tak musí prostě všichni jezdit, něco tam spadne a vyhrajeme třeba 1:0. Věřím, že se to bude zlepšovat, že najdeme svoji tvář a nebudeme pořád reagovat na soupeře," uzavřel Svěrkoš.