Plzeň může odehrát v Edenu všechny zápasy základní skupiny Ligy mistrů

Tým Viktorie Plzeň by mohl odehrát v pražské Synot Tip Areně všechny zápasy skupiny evropských pohárů, pokud současná fáze rekonstrukce stadionu ve Štruncových sadech nesplní předpisy Evropské fotbalové unie (UEFA). V pátek to sdělil Pavel Kuka, ředitel firmy E-Side Property Ltd.

Plzeň může odehrát v Edenu všechny zápasy základní skupiny Ligy mistrů
Plzně čeká ve středu 24. srpna v Synot Tip Areně v Edenu odvetný zápas 4. předkola Ligy mistrů proti FC Kodaň. Rozhodne o tom, zda bude Viktoria hrát skupinu lukrativní hlavní soutěže, nebo skupinu Evropské ligy. Český mistr se musel uchýlit do Edenu kvůli tomu, že komisaři UEFA neuznali jeho domácí stadion ve Štruncových sadech v současné fáze rekonstrukce za způsobilý pro zápasy evropských pohárů. Eden je již od čtvrtka vyprodaný.

"Předpisy UEFA pro stadiony jsou náročné, pro Ligu mistrů jsou ještě přísnější než pro Evropskou ligu. Netýkají se jen hlediště, ale mnoha dalších částí objektu a celkové infrastruktury. Například počtu míst v prostorech pro VIP, tiskovém středisku, kapacity parkování, jsou tu bezpečnostní hlediska a podobně. Myslím, že je předepsaná i minimální kapacita tribun. Synot Tip Arena všechny požadavky splňuje a my jsme připraveni možnosti stadionu nabídnout. Zatím jsme se s Plzní dohodli, že o tom budeme jednat. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby Viktorka hrála u nás Ligu mistrů," řekl fotbalový internacionál Pavel Kuka, ředitel společnosti E-Side Property Limited, která je majitelem Synot Tip Areny.

"Zatím hovoříme o zápasech základní skupiny. Čas běží a každý klub musí v určitém termínu oznámit, na kterém stadionu bude hrát soutěž. Plzeň má dvě možnosti. Pro Synot Tip Arenu by byly zápasy Ligy mistrů i ekonomickým přínosem," dodal Pavel Kuka.

Vedení Viktorie může reálně volit jen mezi stadiony na Letné a v Edenu. Rozhodnutí padne po středeční odvetě v Synot Tip Areně.