Řebíček: Chci klub vrátit na výsluní

Prezident Slavie Praha Aleš Řebíček během páteční tiskové konference v pražském Edenu mluvil s novináři o současné situaci ve vršovickém celku. Přiznal, že stále shání nové sponzory, rozpočet má pokrytý do konce roku a všechny dluhy "sešívaných" jsou téměř splacené.

Řebíček: Chci klub vrátit na výsluní
Slavia měla na jaře velké ekonomické problémy a stála před zánikem. O několik měsíců později už vládne v klubu uvolněná atmosféra. „Máme skoro všechny dluhy splacené, takže by neměl být problém. Rozpočet plníme postupně, protože jsme začali později, a některé útoky na jméno Řebíček nám samozřejmě nepomáhají, co se týče sponzorů. Tento rok je ale pokrytý a hráči normálně dostávají peníze,“ uvedl Řebíček.

Někdejší ministr dopravy přiznal, že „sešívaný“ klub byl na jaře před krachem. Klíčové podle něj bylo, že Slavia dodatečně získala prvoligovou licenci. „Jsem přesvědčený o tom, že kdybychom spadli do třetí ligy, tak že by se Slavia rozpadla. Ostatní tvrdí, že ne, ale já ano,“ řekl.

Nyní dotuje Řebíček vršovický klub z velké části ze svých peněz. Věří, že se mu to v budoucnu vyplatí. „Mám nějaký cíl, takže dokud ho nenaplním, budu Slavii dotovat. Chci klub vrátit na výsluní,“ dodal Řebíček s tím, že by rád, aby se v Edenu znovu hrála prestižní Liga mistrů.

Slavia se podle jeho slov snaží dávat prostor talentovaným hráčům, a co se výsledků týče, je vedení klubu trpělivé. „Kluci mají perspektivu, ale musejí se otrkat. Potřebovali jsme nějaké doplnění, trochu nás zlobila levá strana. Je ale důležité, že už může nastoupit i brankář Kamil Čontofalský. Jsem optimista, věřím, že budeme v horní polovině tabulky. Tento rok je pro nás konsolidační, není tu žádná nervozita, že jsme dvakrát prohráli. Potřebujeme čas,“ uzavřel Řebíček.