Škerle: Jsme v šoku, celou dobu tvrdíme, že jsme nevinní, a teď tohle

Čtvrteční trest Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zaskočil celou šatnu Sigmy Olomouc, odpočet devíti bodů, čtyřmilionová pokuta a především rok a půl zákazu činnosti pro brankáře Petra Drobisze Hanáky překvapil, přiznal stoper Aleš Škerle.

Škerle: Jsme v šoku, celou dobu tvrdíme, že jsme nevinní, a teď tohle
Škerle je zástupcem kapitána Radima Kučery, který před více než dvěma roky, kdy ke korupčnímu jednání ve 30. kole předloňského ročníku mělo dojít, v klubu ještě nebyl, protože působil v německém Bielefeldu. Čtvrteční trest Disciplinární komise FA ČR zaskočil celou šatnu. „Jsme v šoku, celou dobu tvrdíme, že jsme nevinní, a teď tohle. Ale v šatně jsme si řekli, že se nebudeme k rozhodnutí vyjadřovat a budeme se soustředit na fotbal. Navíc to ještě není konečný verdikt, klub se bude odvolávat,“ neztrácí naději Škerle, který spolu s Drobiszem a Janotkou ve čtvrtek před disciplinární komisí také vypovídal.

K trestu se přeci jen nakonec krátce vyjádřil. „Chtěli jsme hrát o evropské poháry, to by za současné situace asi bylo hodně těžké. Každopádně teď v neděli proti Slovácku budeme mít mimořádnou motivaci vyhrát a dostat se do plusových hodnot,“ přidává k situaci Sigmy Olomouc, která má nyní v tabulce minus dva body.

Nejhorší trest podle Škerleho vyfasoval brankář Drobisz. V jeho pětatřiceti letech je rok a půl zákazu činnosti prakticky koncem kariéry. „To je pro něho fakticky konec,“ lituje svého kolegy. „Ale zatím jsem s ním nemluvil. Spíš toho bude mít dost, takže se s tím musí srovnat v klidu,“ dodal Škerle.