Olomouc může na Evropu zapomenout

[tag]NÁZOR EXPERTŮ[/tag] O záchranu Sigma Olomouc hrát nebude, ovšem na účast v pohárové Evropě může zapomenout. Na tom se shodli všichni oslovení experti Václav Daněk, Radek Drulák i Pavel Hapal, všechno bývalí reprezentanti.

Olomouc může na Evropu zapomenout
„Minus devět bodů odpočet, to je pro Sigmu vcelku přijatelný trest. Řekl bych, že je to šalamounské řešení. Vlk se nažral a koza zůstala celá,“ tvrdí bývalý kanonýr Radek Drulák. „Jako bývalého hráče Sigmy mě to hodně mrzí, cokoliv proti Sigmě řeknu, tak se na mě budou dívat skrz prsty, ale na druhou stranu pokud chceme cokoliv v českém fotbale změnit, musí přijít rázné řešení,“ tvrdí Drulák.

Podobně se vyjadřuje i další bývalý výborný fotbalový útočník Václav Daněk. „Těžko spekulovat nad výší trestu. Nikdo z nás neví, jak to přesně bylo, zda se Sigma něčeho dopustila, spíš se domýšlíme. Já třeba když jsem poprvé viděl v televizi Drobisze, že se nechtěl vyjadřovat bez právníka, tak mě napadlo, že je to pravda. Já kdybych to neudělal, tak bych se rozčílil a řekl bych, ať mi toho lháře přivedou, že ho kopnu do zadku,“ tvrdí Daněk. „Ale na druhou stranu těžko tvrdit, jestli je devět bodů dost, jestli by patnáct bylo adekvátních,“ přemítá.

„Nejhorší je ta černá kaňka, bodový odpočet i pokutu Sigma zvládne, ale to očernění na ní zůstane,“ tvrdí další bývalý hráč Sigmy Olomouc a naposledy trenér Žiliny Pavel Hapal. „Sigma je sice momentálně s minus dvěma body na posledním místě, ale dlouho tam nezůstane a půjde nahoru. Na poháry ale může zapomenout, tam je hodně kvalitních týmů a dohnat devět bodů by nebylo lehké ani pro Plzeň nebo Spartu,“ tvrdí Hapal. Podobně to vidí i Drulák s Daňkem. „Bude to taková sezona o ničem. Sigma bude hrát ve středu a pohárovým ambicím bude hodně vzdálena. Možná se může soustředit na Ondrášovka Cup,“ uvažuje Daněk.

„Je to škoda, v Sigmě se teď dělá fotbal dobře, teda kromě toho uplácení,“ opravuje se rychle Drulák. "Radost z tohoto rozhodnutí bude mít v Olomouci asi jen jeden člověk, ale tohle se mu dost nepovedlo,“ naráží Drulák na bývalého klubového ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka.