Petr Čech se při tréninku zranil a reprezentační zápas se Skoty nestihne

Český brankář Petr Čech si při středečním tréninku londýnské Chelsea poranil vaz v koleni a čeká ho až čtyřtýdenní pauza, ohrožen je tak i jeho start v klíčovém utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2012 ve Skotsku.

Petr Čech se při tréninku zranil a reprezentační zápas se Skoty nestihne
"Petr Čech bude mimo hru v řádech týdnů, zápas ve Skotsku nestihne," uvedl Přibyl ze společnosti Sport Invest, která devětadvacetiletého gólmana zastupuje.

Reprezentační jednička se ve čtvrtek odpoledne podrobila ještě dalším vyšetřením, která odhalila poškozený vaz v koleni. "Bohužel došlo k poškození vazu v koleni. Byl jsem na vyšetření, které potvrdilo tu čtyřtýdenní pauzu. Podle prvních předpokladů mohl být ten výsledek daleko horší, obávali jsme se vážnějšího zranění," prozradil Čech, který má nohu zafixovanou.

Českého brankáře mrzí, že přijde o důležitý duel v skotském Glasgow. "Stalo se to při běžném souboji. Nedá se nic dělat, i tohle prostě k fotbalu patří. Mrzí mě, že přijdu o zápasy v klubu a také o důležité kvalifikační utkání ve Skotsku s českou reprezentací. Budu klukům držet palce a pokusím se dát co nejdřív dohromady," dodal gólman 'Blues'.

Zápas se Skotskem sehrají čeští fotbalisté 3. září v hlavním městě Glasgow. Před svým soupeřem mají na druhém místě aktuální tabulky kvalifikační skupiny I pětibodový náskok, Skotové ale odehráli o jeden duel méně. Pokud Češi neprohrají, výrazně se přiblíží účasti v listopadové baráži o postup na ME 2012 do Polska a na Ukrajinu.