Matějovský: Bylo by hezké, kdybychom uhráli podobný výsledek jako Plzeň

Už ve čtvrtek v podvečer vstoupí hráči pražské Sparty do čtvrtého předkola Evropské ligy, jejich soupeřem bude rumunský FC Vaslui. S tímto protivníkem se Pražané utkali už v přípravě, podle kapitána Letenských Marka Matějovského z toho duelu ale nelze příliš vycházet.

Matějovský: Bylo by hezké, kdybychom uhráli podobný výsledek jako Plzeň
Letenští sehráli s fotbalisty Vasluie přátelské střetnutí v létě na soustředění v Rakousku a zápas skončil nerozhodným výsledkem 1:1. Tehdy se Letenští ještě sehrávali, ve čtvrtek bude v sázce mnohem víc. "Nevím, jestli se z toho letního zápasu dá něco vyčíst. Od nás v něm dostalo šanci hodně mladých hráčů, co jsem slyšel, tak ani oni nehráli v nejsilnější sestavě. Plus mínus víme, jakým stylem hrají, jejich výkonnost ale nejspíš bude úplně jiná," přemítal před odletem do Rumunska jeden z lídrů mužstva Marek Matějovský.

Kapitán Letenských si plně uvědomuje, že dobrý výsledek může Spartě poodemknout dveře ke splnění jednoho z cílů této sezony, a tím je postup do základní skupiny Evropské ligy. "Hlavně chceme přivézt co nejlepší výsledek do odvety, abychom měli co největší šanci postoupit. Musíme k tomu přistoupit co nejzodpovědněji," řekl Matějovský, jenž svými výkony patří momentálně k nejlepším hráčům celé Gambrinus ligy.

"Pro mě je podstatné, že se daří týmu. Když to tak vydrží, budu spokojený. Říkám to tak pořád a budu i nadále, nejdůležitější jsou prostě výsledky. Pokud jsou špatné, jednotlivec vždycky zanikne," poznamenal devětadvacetiletý středopolař a naznačil, že právě kolektivním výkonem by měla Sparta Vaslui vyřadit.

"Tahle mužstva mají většinou dobré individuality. Po Evropě i Jižní Americe stahují hráče, kteří se neprosadili ve větších klubech, týmové pojetí ale asi nebudou mít takové jako v Čechách. My se na ně musíme připravit jako na celek," nabádá kreativní záložník. Že sparťané přiletí do Vasluie a pak se budou muset přemístit do 60 km vzdáleného města Piatra Neam, kde se zápas hraje, prý nebude mít žádný negativní vliv. "Problém to pro nás není. Zase nejde o takovou dálku, bude to podobné, jako bychom hráli v Mladé Boleslavi. Špatné to je spíš pro ně, že nebudou mít svoje domácí prostředí," řekl Matějovský.

Tomu nemohla uniknout úterní parádní jízda Plzně v Kodani, kde Západočeši vyhráli 3:1 a výrazně se přiblížili vysněné účasti v základní skupině Ligy mistrů. "Musím se přiznat, že na celý zápas jsem nekoukal, měl jsem doma honičku s dětmi. Viděl jsem první půli a ten výsledek se později samozřejmě dozvěděl. Myslím, že pro český fotbal je to skvělá zpráva," zdůraznil bývalý reprezentant. Sparta by chtěla v Rumunsku předvést stejně dobrý výkon. "Zrovna jsem si říkal, že kdybychom dovezli podobný výsledek, bylo by to hezké. I my se budeme snažit odehrát ten zápas co nejlépe," uzavřel Matějovský.