Bakoš s Kolářem vévodí tabulce střelců Ligy mistrů

Český mistr FC Viktoria Plzeň zatím suverénně překonává nástrahy předkol Ligy mistrů a hráči západočeského celku vévodí některým statistikám. Například útočník Marek Bakoš a záložník Daniel Kolář jsou s pěti, respektive čtyřmi góly, nejlepšími střelci „milionářské“ soutěže

Bakoš s Kolářem vévodí tabulce střelců Ligy mistrů
Plzeň zahájila svou prozatím velmi úspěšnou bitvu o účast v základní skupině 12. července na hřišti Pjuniku Jerevan. Od té doby si připsala pět výher v řadě s celkovým skóre 16:4, čímž pomohla také zvýšit koeficient českých klubů v soutěži. Na své cestě už Viktoria vyřadila arménský Jerevan i norský Trondheim, v úterním prvním zápase play-off vyhrála v Kodani 3:1 a ocitla se před branami skupinové fáze Champions League.

Na prvních místech průběžných statistik Ligy mistrů pak figurují také plzeňští fotbalisté. Slovenský útočník Marek Bakoš je s pěti góly ze čtyř zápasů nejlepším střelcem v předkolech soutěže, se čtyřmi trefami za ním následuje záložník Daniel Kolář, který zatím odehrál všech pět zápasů Viktorie v Lize mistrů. Mezi nahrávači se neztratila ani čtveřice Pavel Horváth, Petr Jiráček, Milan Petržela a David Limberský. Všichni nasbírali dvě přesné přihrávky, nejlepším mezi asistenty však je Dawda Bah z finského HJK Helsinky.

Ve velice dobrém světle se také ukazuje plzeňská letní posila z Hradce Králové Václav Pilař. Hbitý záložník je společně s Markem Bakošem s osmi pokusy druhým nejvíce střílejícím hráčem soutěže, Pilař navíc vstřelil v Lize mistrů už tři důležité góly. Nejčastěji střílel Wílton Figueiredo ze švédského Malmö, ten však dokázal své střely proměnit v jedinou branku.

Statistiky po prvních zápasech play-off Ligy mistrů:


Nejlepší střelci: 5 gólů - Marek Bakoš, 4 - Daniel Kolář, 3 - Václav Pilař (všichni Plzeň), Světoslav Todorov (Litex), Nolito (Benfica Lisabon), Berat Sadik (HJK Helsinki), Weaam Amasha, Vladimir Dvališvili (oba M. Haifa), Maor Melikson (Wisla Kraków).

Nejlepší nahravači: 4 - Dawda Bah (HJK Helsinki), 2 - Pavel Horváth, Petr Jiráček, Milan Petržela a David Limberský (všichni Plzeň).

Střely na bránu: 10 - Wílton Figueiredo (Malmö), 8 - Marek Bakoš, Václav Pilař (oba Plzeň), 7 - Ivan Krstanovič (Dinamo Záhřeb), Rade Prica (Rosenborg), 6 - Daniel Kolář, Pavel Horváth (Plzeň)

Nejvíce ofsajdových postavení: 9 - Vladimir Gluščevič (Mogren), Daniel Larsson (Malmö), 7 - Eduardo (Partizan Bělehrad)

Nejčastěji faulující hráč: 16 - Karim Guédé (Slovan Bratislava), 11 - Daniel Kolář (Plzeň)

Nejvíce faulovaný hráč: 14 - Christo Janev (Litex), Tornike Aptsiauri (Zestafoni), Maor Melikson (Wisla Kraków), Samir Muratovič (Sturm Graz), 7 - Václav Pilař, Daniel Kolář, Pavel Horváth (všichni Plzeň)

Nejvíce žlutých karet: 4 - Ricardinho (Malmö)