Liberec chce přibrzdit rozjeté "Votroky"

[tag]NEDĚLE 17:00[/tag] Skvělý start do nové sezony Gambrinus ligy prožívají fotbalisté Hradce Králové. Po dvou střetnutích mají na kontě šest bodů při skóre 4:0, v neděli je však čeká pravý křest ohněm, pohodu a sebevědomí jim v neděli budou chtít nabourat hráči Slovanu Liberec, zápas začne v 17 hodin.

Liberec chce přibrzdit rozjeté "Votroky"
"Votroci" zvládli v úterý duel 2. kola Ondrášovka Cupu, když na hřišti Loko Vltavín vyhráli 2:1. Svoji pozornost však již nyní upínají k nedělní bitvě, která může o jejich ambicích hodně napovědět. Liberec i přes odchody reprezentantů Gecova a Dočkala patří k jednomu z favoritů letošního ročníku nejvyšší soutěže, disponuje velkou ofenzivní silou a Východočechy tedy čeká tvrdý oříšek.

"Mají nesmírně kvalitní mužstvo. Na druhou stranu jsme se loni přesvědčili, že se s ním doma dá hrát. Porazili jsme ho, ale nic to neznamená. Do zápasu musíme jít ne na sto, ale na sto padesát procent. Liberec jsem viděl v akci a musím říct, že nás čeká hodně těžký soupeř," prohlásil obránce Jiří Poděbradský.

O lístky na utkání je mezi fanoušky eminentní zájem. Na podporu svých příznivců budou Královéhradečtí velmi spoléhat. "Přivezli jsme tři body z půdy soupeře, navíc po docela dobrém výkonu, takže je to rozhodně nejlepší pozvánka. Pevně věřím, že diváci opět přijdou v co největším počtu. Jsou pro nás dvanáctým hráčem, patří k našim největším oporám," poznamenal Poděbradský.

Také Libereckým se vstup do soutěže povedl. Na trávníku úřadujícího mistra z Plzně vyválčili remizu 2:2 a před domácím publikem si následně poradili s pražskou Slavií 2:1. Stejně jako Východočeši nezaváhali ani v domácím poháru, když ve Varnsdorfu zvítězili přesvědčivě 4:0. Podještědský celek teď touží bodovat i na stadionu Pod Lízátky, trenér Jaroslav Šilhavý ovšem před protivníkem varuje.

"Jsou velmi dobře organizovaní, takticky hodně vyspělí. Hrají poctivě dozadu, těží z rychlých protiútoků," ocenil kvality Hradce Králové Šilhavý, jenž předpokládá atraktivní duel před zaplněnými ochozy. "Myslím si, že by se mohl hrát ofenzivní fotbal. Patrně bude plné hlediště a velmi dobrá atmosféra."

Slovan nemá před soubojem s "Votroky" žádné problémy se zdravotním stavem hráčů. Otazníky tak visí pouze nad startem brankáře Davida Bičíka, o jehož služby usiluje ruský Perm. "Není vyloučené, že David bude v Hradci chytat, pokud by už nebyl k dispozici, nastoupil by zřejmě do brány stejně jako v poháru Zbyněk Hauzr," prozradil liberecký kormidelník.