Sparta si brousí zuby na Slovácko, uspěje Haškův výběr?

[tag]NEDĚLE 17:00[/tag] V neděli čeká Slovácko fotbalový svátek, na jeho trávník přijede pražská Sparta, která v předchozích dvou kolech nezaváhala. Utkání na stadionu v Uherském Hradišti začíná od 17 hodin, přímým přenosem jej vysílá Sport2.

Sparta si brousí zuby na Slovácko, uspěje Haškův výběr?
"Sparta podává na rozdíl od minulé sezony vyrovnané výkony i výsledky jak v lize, tak v poháru. Působí hodně suverénním dojmem," mínil domácí trenér Miroslav Soukup a upozornil na útočníka Kweukeho. "Ale nechtěl bych říct, že Sparta je jen o něm. Někdo mu ty míče musí dát a šance připravit. Proto si myslím, že prozatím největší sílou Sparty je umění zatlačit soupeře a poté si vytvořit a proměnit brankové příležitosti," upozornil kouč Slovácka.

Zároveň věří, že jeho tým může na vlastním stadionu uspět. "Necítíme se nijak sklesle a snažíme se na Spartu co nejlépe připravit a doufám, že pokud spojíme to kladné ze zápasů s Příbramí a Boleslaví, tak můžeme uhrát dobrý výsledek," prohlásil Soukup, jehož tým je po dvou kolech bez bodu. Slovácku budou chybět zranění Daníček, Perůtka a Volešák.

Sparta prožívá velmi úspěšný úvod do nové sezony. Poté, co v 3. předkole Evropské ligy sestřelila Sarajevo, začala Gambrinus ligu dvěma výhrami - v Českých Budějovicích a naposledy doma s Jabloncem. Letenský klub zatím působí jistým dojmem, trenéra Martina Haška trápí pouze nízká produktivita z posledního zápasu proti Jablonci. "S výkonem týmu můžeme být spokojeni, značnou část zápasu jsme dění na trávníku ovládali. Mrzí mě ale, že jsme duel nerozhodli třetím gólem. Šancí jsme měli dost, takže produktivita je to jediné, co můžu hráčům vytknout," prohlásil Hašek po druhé ligové výhře.

Letenský celek v pátek posílil záložník Hušbauer, který přišel z Ostravy a teoreticky tak může nastoupit už v neděli na Slovácku.