Čontofalský: Věřím, že Příbram stihnu

Jedna z největších letních posil Slavie gólman Kamil Čontofalský je přesvědčený, že se jeho problémy s transferkartou ve čtvrtek konečně vyřeší a on bude moci nastoupit v nedělním ligovém utkání s Příbramí. Agentuře Mediafax to řekl sám fotbalista.

Čontofalský: Věřím, že Příbram stihnu
Třiatřicetiletý Čontofalský chyběl v sestavě Slavie v obou úvodních kolech Gambrinus ligy, v úterý jeho jméno dokonce zmizelo ze soupisky na oficiálních stránkách klubu. Zkušený brankář ale v pražském celku zůstává a normálně se připravuje s týmem. V zápasech se zatím nemohl představit kvůli tomu, že mu z řecké Larissy, odkud do Slavie přestoupil, nepřišla transferkarta.

Jedna z největších letních posil fotbalistů Slavie gólman Kamil Čontofalský je přesvědčený, že se jeho problémy s transferkartou ve čtvrtek konečně vyřeší a on bude moci nastoupit v nedělním ligovém utkání s Příbramí.

"Spoléhám na to, že se to tento týden už vyřeší. Ve čtvrtek zasedá v Řecku komise, která to má na starosti, tak snad v pátek ráno bych už mohl mít svou transferkartu. Alespoň v to doufám," prohlásil Čontofalský. Příslib od kouče Michala Petrouše, že se v tom případě postaví v neděli do brány proti Příbrami, ale nemá. "Věřím, že zápas stihnu, ale jestli nastoupím, to opravdu nevím. Záleží jen na trenérovi," konstatoval bývalý hráč vršovických Bohemians či Zenitu Petrohrad.

Že jsou s jeho přestupem do Slavie takové komplikace, je prý chybou řeckých činovníků. "Je to prostě nějaká byrokracie. V Řecku všechno trvá. Moje papíry mají už dva měsíce, ale dva dny před prvním zápasem mi řekli, že jim to nestačí. Musel jsem se obrátit na řeckou ambasádu, aby potvrdila pravost podpisu na ukončení smlouvy. Notář to udělal, ale na řeckém úřadě ten papír potvrzený prostě neměli," kroutí hlavou Čontofalský.

Nyní už ale věří, že všechny problémy budou brzy za ním a on začne být Slavii prospěšný. Pražané by to velmi potřebovali, v úvodních dvou kolech naší nejvyšší fotbalové soutěže totiž nezískali ani bod. "Představovali jsme si lepší vstup, ale pořád je to jen začátek. Věřím, že jeden vítězný zápas nás nakopne a budeme vyhrávat. Snad k tomu pomůžu i já," přeje si.