Rajnoch, Gecov, Pekhart... kouč Bílek poodkryl karty

Českou reprezentaci čeká ve středu poslední test před zářijovým kvalifikačním zápasem o postup na ME 2012 ve Skotsku. Čeští hráči vyběhnou v Oslu od 20 hodin proti domácím Norům a trenér Michal Bílek bere zápas jako ostrou prověrku, ve které chce otestovat formu jednotlivých hráčů.

Rajnoch, Gecov, Pekhart... kouč Bílek poodkryl karty
„Je to poslední zápas před kvalifikací. Budu si chtít ověřit formu některých hráčů, někdo totiž ještě nenastoupil ve svých soutěžích. Budeme chtít hrát stejně, jako se potom budeme prezentovat ve Skotsku. Očekávám, že si poradíme s osobními souboji a důrazem, že budeme dobře kombinovat a budeme pro soupeře nebezpeční,“ řekl Bílek na pondělní tiskové konferenci v hotelu Praha.

Trenér českého mužstva věří, že čeští fotbalisté v nadcházejícím zápase vylepší ofenzivu. „Oproti zápasu s Lichtenštejnskem budeme chtít zpřesnit hru i zkvalitnit ofenzivní činnost. Zápas se Španělskem byl specifický, hráli jsme proti mistrům světa a taktika byla zvolená do defenzivy. V Norsku čekám, že to bude v útočné fázi podstatně lepší,“ uvedl Bílek.

Trenér naznačil i některé změny v základní sestavě. „Není s námi zraněný Hubník, ale Rajnoch ve všech zápasech podal kvalitní a spolehlivé výkony, takže se Sivokem nastoupí ve stoperské dvojici. Nastoupí také Gecov a jsem na něj hodně zvědavý, čekám, že předvede takové výkony, jako na ME jednadvacítek,“ věří český kouč.

Bílek uvažuje také o nasazení útočníka Pekharta, který o víkendu zařídil výhru Norimberku na půdě Herthy Berlín. „Dovedu si představit také Pekharta na hrotu vedle Baroše. Je to obounohý hráč, silný na míči, dovede se prosadit v koncovce. Je to také hráč do kombinace, teď v zápase bundesligy podal velmi dobrý výkon. Je dost pravděpodobné, že nastoupí od začátku,“ řekl Bílek.

Středeční přátelský zápas v Oslu bude každopádně ostrým testem před kvalifikačním duelem v Glasgowě. „Zápas ve Skotsku bude hrozně důležitý, jsme na druhém místě a před konkurenty Skotskem a Litvou máme pětibodový rozdíl. Naše výchozí pozice je dobrá a případný úspěch nás může přiblížit baráži,“ dodal Bílek.