Xavi: Fabregas touží po Barceloně

Španělský reprezentant a kapitán Arsenalu Londýn Cesc Fábregas zamýšlí podle vyjádření svého kolegy z národního týmu Xaviho přesun do Barcelony, kde dříve hrál a kde působí i Xavi. Nyní se čeká převážně na vyjádření Arsenalu.

Xavi: Fabregas touží po Barceloně
Xavi mluvil s Fábregasem během jeho pravidelné návštěvy na Baleárských ostrovech. "Měl jsem s Cescem schůzku na Ibize a říkal mi, že trpí, protože by se rád vrátil zpátky do Barcelony," uvedl Xavi na tiskové konferenci mládežnického tréninkového kempu v Katalánsku. "Touží po Barceloně a je připraven udělat cokoliv pro to, aby ho Arsenal pustil," doplnil vzápětí. Čtyřiadvacetiletý Fábregas opustil v Barcelonu v šestnácti letech a vydal se do Anglie, kde se ve výběru trenéra Arsene Wengera stal klíčovým hráčem mužstva.

Fábregas už podle dostupných informací řešil situaci také s Wengerem. Stalo se tak během přípravného kempu Arsenalu před novou sezonou, který se odehrává na asijské půdě. Wenger se naopak snažil přesvědčit španělského středopolaře k tomu, aby s Arsenalem před svým odchodem ještě dosáhl nějakého velkého úspěchu. "Myslím, že Cesc vždycky cítil k našemu klubu velkou lásku. Na druhou stranu je to týmový lídr a musí být kompletně přesvědčený o tom, že tu chce zůstat," uvedl zkušený francouzský trenér.