Tévez opět přidělává vrásky Citizens

Vyhlášený argentinský útočník Carlos Tévez chce zase a znovu opustit Manchester City. Důvod zůstává - prý kvůli rodině.

Tévez opět přidělává vrásky Citizens
Tévez uvedl, že chce odejít z anglického klubu kvůli tomu, aby mohl trávit víc času se svými dětmi a rodinou, která žije v Argentině. Kapitán "The Citizens" dovedl tým k triumfu v FA Cupu a třetímu místu v Premier League, které zaručilo týmu City start ve skupinové fázi Ligy mistrů 2011/2012.

"Je mi to moc líto, že to musím říct, ale chtěl bych vedení Manchestru City informovat o tom, že bych rád opustil klub. Musím říct, že má klub mojí velkou úctu, oblíbil jsem si i jeho fanoušky a majitele šejka Mansoura, který byl směrem k mé osobě vždy velmi milý a vstřícný. Doufám, že lidé pochopí mé rozhodnutí," nechal se slyšet fotbalista.

"V klubu jsem prožil dvanáct měsíců bez rodiny a bylo to pro mě nesmírně náročné období. Všechno, co v životě dělám, dělám pro své dcery Katie a Florencii. Musím jim být blíž a trávit s nimi víc času. Chci a potřebuji, aby byly šťastné a toho dosáhnu jen tím, že budu s nimi," poznamenal Tévez, který nyní reprezentuje Argentinu na jihoamerickém šampionátu Copa América 2011.

"Být kapitánem Manchesteru City, získat FA Cup a dostat se do Ligy mistrů, to všechno mi dělá radost. Věřím ale, že většina fanoušků pochopí, že jsem pro klub odevzdal vše. Nepochybuji o tom, že také moji spoluhráči a členové realizačního týmu vše chápou a dosáhnou mnoha úspěchů i když v klubu nebudu."

Carlos Tévez se v uplynulé sezoně stal nejlepším střelcem anglické nejvyšší soutěže, když spolu s Dimitarem Berbatovem z Manchestru United nastříleli shodně dvacet branek.