Čech: Villas Boas zůstane dlouhá léta

Český gólman Petr Čech se nechal slyšet, že věří tomu, že nový manažer Chelsea Andre Villas Boas zůstane v londýnském klubu dlouhá léta. V klubu ze Stamford Bridge se totiž za posledních sedm let vystřídalo hned šest hlavních trenérů.

Čech: Villas Boas zůstane dlouhá léta
Před brankářskou jedničkou české reprezentace stojí velká výzva. Před další sezonou bude muset přesvědčit nového manažera Chelsea, třiatřicetiletého kouče Andre Villase Boase, že si zaslouží chytat za Chelsea.

Čech, který byl v londýnském klubu vyhlášen hráčem roku, se toho nebojí a na angažmá pod vedením Boase se těší.

"Těžko říct, proč se u nás tak střídají trenéři. Ale teď nás vede mladý manažer, který může v klubu zůstat třeba pětadvacet let. Má na to, aby získal pozici jako má třeba Alex Ferguson v Manchesteru United," prohlásil Petr Čech. "Bylo by skvělé, kdyby to vyšlo."

Villas Boas je podle Čecha mladý a ambiciozní. "Přitom už ukázal, že dokáže zvládnout velký klub a dovést ho k úspěchu," narážel gólman na úspěch manažera s FC Porto, který vyhrál uplynulý ročník Evropské ligy.

"Navíc dobře ví, o čem je anglický fotbal a je mu jasné, jak to v našem klubu chodí. Známe ho a on zná nás z doby, kdy tu byl s Jose Mourinhem," konstatoval český brankář. "Už tehdy tu odvedl fantastickou práci. Všechny jeho analýzy našich soupeřů celému týmu ohromně pomohly. Jsem si jistý, že v Chelsea udělá znovu skvělou práci," dodal