De Gea druhým nejdražším brankářem historie

Dvacetiletý gólman David de Gea se ve středu stal novou posilou Manchesteru United, s nimiž podepsal pětiletý kontrakt. Anglický klub z něj udělal druhého nejdražšího brankáře v historii.

De Gea druhým nejdražším brankářem historie
Talentovaný Španěl absolvoval v pondělí na Old Trafford lékařské testy a prošel jimi bez problémů. Ve středu tak byl definitivně potvrzen jeho přestup, který "Rudé ďábly" vyjde na částku téměř 19 milionů eur (zhruba 510 milionů korun).

"Jsem velmi pyšný, že si mě vybral právě Manchester. Když vás takový klub osloví, jste hrozně šťastný člověk. Teď musím ukázat, co všechno ve mně je," prohlásil spokojený De Gea.

Přestupem na Britské ostrovy se stal druhým nejdražším brankářem na světě. Více zaplatil pouze Juventus Turín za hvězdného Gianluigiho Buffona, Parma si tehdy přišla na fantastických 32 milionů eur.

"Dea Gea za to stojí. Je to mladý brankář s perfektními reflexy a skvělou budoucností," nechal se slyšet manažer Manchesteru Alex Ferguson. Skotský trenér potřebuje zaplnit díru mezi tyčemi po nizozemském matadorovi Edwinu van der Sarovi, který po sezoně ukončil kariéru. Původně ho měl nahradit Manuel Neuer ze Schalke 04, jenže ten dal přednost Bayernu Mnichov. Druhým vytipovaným hráčem v pořadí byl právě De Gea.