Mourinhův učeň je nejmladším koučem anglické ligy

Londýnská Chelsea bude mít po čtyřech letech opět portugalského kouče, když tamní hráče povede André Villas-Boas, jenž dosud působil v FC Porto.

Mourinhův učeň je nejmladším koučem anglické ligy
Třiatřicetiletý kouč v úterý požádal o rozvázání smlouvy v FC Porto a následně se dohodl s Chelsea na tříleté spolupráci.

"Je to jeden z nejtalentovanějších mladých trenérů v současném fotbale. V relatívně krátkém čase dosáhl množství úspěchů. Jeho ambice, tah a odhodlání splňují nároky Chelsea. Věříme, že André dovede náš tým k výraznému úspěchu na domácím i mezinárodním poli," stojí v prohlášení klubu, který je úřadujícím anglickým vicemistrem.

FC Porto dostalo za kouče odstupné ve výši 15 milionů eur, které musel klub dostat v případě, že kouč bude chtít odejít předčasně do jiného angažmá. Bývalý asistent Josého Mourinha v FC Porto Villas-Boas získal s tímto klubem hned v první sezoně ve funkci tři významné trofeje - za vítězství v portugalské lize, v národním poháru i Evropské lize UEFA.

V anglické Premier League bude nejmladším trenérem. V Chelsea nahradí odvolaného Carla Ancelottiho, který po loňském domácím double nedokázal v této sezoně přidat do sbírky úspěchů týmu ze Stamford Bridge ani jednu trofej.

Zajímavostí je, že Mourinho stejně jako Villas-Boas opustili FC Porto bezprostředně po zisku evropského poháru. Mourinho, přezdívaný "The Great One", se v roku 2004 těšil z vítězství v Lize mistrů. Očekávání od jeho učně budou obrovská, Mourinho totiž ve své premiérové sezoně na lavičce Chelsea triumfoval v Premier League i Ligovém poháru.