FIFA prý ještě nikdy neklesla tak hluboko

Britský premiér David Cameron nazval poslední volby do FIFA fraškou a prohlásil, že organizace zastřešující světový fotbal ještě nikdy neklesla tak hluboko.

FIFA prý ještě nikdy neklesla tak hluboko
Švýcar Sepp Blatter byl minulý týden opětovně zvolen prezidentem FIFA na další čtyři roky, byl však jediným kandidátem, protože šéf asijského fotbalu Mohamed Bin Hammam se kandidatury vzdal poté, co FIFA začala vyšetřovat korupci během jeho kampaně.

Anglická Fotbalová asociace, která dopředu oznámila, že se hlasování zdrží, požadovala odložení volby. "Osobně jsem poznal, jak se vládne fotbalu na mezinárodní úrovni, a nebyl jsem moc nadšen tím, co jsem viděl," řekl Cameron, který byl součástí neúspěšné anglické kandidatury na mistrovství světa 2018.

"Reputace FIFA je nyní na nejnižší úrovni v historii, volby s jediným kandidátem, to byla tak trochu fraška. Musí to být transparentnější a důvěryhodnější. Rozhodně musí přijít změna, a to zevnitř fotbalu. Jsem si jistý, že Fotbalová asociace v tom bude chtít sehrát značnou roli," prohlásil Cameron.

Světový šampionát pro rok 2018 byl přidělen Rusku, mistrovství světa v roce 2022 má uspořádat Katar, který odmítá spekulace, že si akci "koupil". Blatter prohlásil, že napříště by mělo pořadatele mistrovství světa vybírat všech 208 členů FIFA, ne jen čtyřiadvacetičlenný výkonný výbor.