Fulham už našel svého trenéra...

Trenéra Marka Hughese, jenž minulý týden skončil na lavičce anglického Fulhamu, nahradí ve funkci Martin Jol.

Fulham už našel svého trenéra...
Nizozemský odborník, který v letech 2004 - 2007 vedl jiný londýnský celek Tottenham Hotspur a před šesti měsíci skončil v Ajaxu Amsterdam, podepsal v novém působišti dvouletou smlouvu a roční opcí.

"Jsem rád, že jdu do Fulhamu, tak skvělého tradičního klubu," nechal se slyšet Jol na webových stránkách londýnského celku.

Fulham obsadil pod Hughesem, který by podle médií mohl zakotvit v Aston Ville, osmé místo. Londýňané si v příští sezoně zahrají Evropskou ligu, kam se kvalifikovali zásluhou vítězství v tabulce fair play.

Bývalý nizozemský reprezentant Jol si získal dobrou pověst jako kouč svým účinkováním v holandských klubech Rodě a Waalwijku předtím, než v roce 2004 odešel do Spurs jako asistent trenéra Jacquese Santiniho, kterého ještě v témže roce ve funkci vystřídal.

Jol následně dovedl tým ke dvěma pátým místům v letech 2006 a 2007 a zahrál si s ním Pohár UEFA. Na začátku sezony 2007/08 nicméně klub opustil a nahradil ho Juande Ramos. Jol pak strávil dva roky v Hamburku, než se přesunul do Ajaxu.