Manchester United tlačí na Bayern kvůli Hargreavesovi

Přesvědčíme Bayern Mnichov, aby nám prodal Owena Hargreavese, prohlásil v pátek trenér Manchesteru United Alex Ferguson.

Manchester United tlačí na Bayern kvůli Hargreavesovi
Německý šampion se sice nechal slyšet, že Hargreaves není na prodej, ale sám pětadvacetiletý hráč po přestupu do Anglie touží a United mu hodlají vyjít vstříc. "Zkoušeli jsme s Bayernem opakovaně jednat, jenže jsme uvízli na mrtvém bodě," prohlásil Ferguson na tiskové konferenci. "Není ale třeba skrývat fakt, že Owen chce hrát za nás a my ho o něj také stojíme. Nyní je všechno v rukách výkonného ředitele United Davida Gilla a já jsem přesvědčený, že najde nějaký způsob, jak Hargreavese z Bayernu vykoupit," domnívá se.

Bayern však Hargreavese poté, co v létě přišel o Michaela Ballacka, hájí jako oko v hlavě. Před Fergusonem tak stojí těžký úkol, přesto zůstává optimistou. "Vyšli jsme jim vstříc, když usilovali o Ruuda van Nistelrooije a chtěli jim ho prodat, abychom měli otevřené dveře k Hargreavesovi," ozřejmil Ferguson. Nizozemský útočník se však nakonec rozhodl odejít do Realu Madrid. "To se nemělo stát. Přesto zůstal vztah Manchesteru United a Bayernu Mnichov dobrý, tudíž se můžeme domluvit," míní.

Hargreaves upoutal pozornost Rudých ďáblů svým výkonem na mistrovství světa a posléze ve středečním přípravném utkání s Řeckem. Ferguson hráče, který celou svou kariéru strávil v Bayernu Mnichov, sleduje již pěknou řádku let a poté, co United přišli o Roye Keana, stal se jeho přestup na Old Trafford aktuální otázkou. "V Bayernu dospěl ve vynikajícího hráče a na MS svou pověst potvrdil," všiml si Ferguson.

[ 18.8.2006 - Reuters / eFotbal.cz ]