Čech začne opět trénovat

Český reprezentant Petr Čech doufá, že začne naplno s rehabilitací již příští týden. Brankář londýnské Chelsea po světovém šampionátu podstoupil operaci obou ramen, neboť si jistý čas stěžoval na nepříjemné bolesti. Nyní je fit a chce se co nejdříve vrátit do branky.

Čech začne opět trénovat
Chelsea se musí obejít bez jeho služeb. Jeho místo tak zaujal Carlo Cudicini. Nepřesvědčivé výkony italského gólmana však vyvolaly otázku – kdy se uzdraví Petr Čech? "Začal jsem se speciálním cvičením se zaměřením na obnovu ramen. Zatím to jde dobře," uvedl Čech, který si úspěšnou operaci pochvaluje. "Jsem šťastný, vše jde podle plánu. Zatím jsem ale nemohl dělat něco navíc."

Čech proto vynechá první ligový duel s Manchesterem City, jenž je podle oficiálních stránek Chelsea beznadějně vyprodán. "Naplno začnu s rehabilitací příští týden," odtajnil své plány.

Nadále prozradil, že největší problémy s rameny začal mít po kvalifikačním duelu s Arménií. "Museli jsme to po zápase zatajit. Nechtěl jsem, aby o tom každý věděl. Pak se stejné problémy objevily i ve druhém rameni. Hrál jsem s injekcemi, které utišovaly bolest. Nebyla zkrátka jiná cesta než operace," vzpomíná. "Nyní na sto procent vím, že se tento problém už nedostaví."

Mimo jiné Petr Čech v pondělí přispěl k dobré věci. Společně s výkonným ředitelem klubu Peterem Kenyonem a starostou Londýna otevřeli městské sportovní centrum. "Myslím si, že je to důležité hlavně pro děti," řekl český brankář.

[ 17.08.2006 - Pavel Janega | Foto: Reuters ]