Wembley zřejmě nebude dokončeno ani do září

Rekonstrukce legendárního stánku Wembley zřejmě nebude dokončena ani do září. Uvedli to zástupci společnosti Wembley National Stadium Limited (WNSL), která práce koordinuje.

"Za současného stavu prací a vzhledem k nutnosti velkého testování před uvedením do provozu je pravděpodobné, že se to stihne až později," uvedl v oficiálním prohlášení výkonný ředitel WNSL Michael Cunnah.

Stavební práce zajišťuje australská společnost Multiplex, která měla původně stadion pro 90.000 diváků předat už v květnu, aby se zde mohlo hrát finále Anglického poháru. To se nakonec uskutečnilo na stadionu Millennium v Cardiffu.

V současné době ještě chybí dokončit střechu, bezpečnostní systém a instalaci asi 10.000 sedaček, navíc se musí opravit odvodňování. "I když je stadion na dobré cestě k dokončení a vypadá zvenku úžasně, Multiplex ještě musí dodělat velké věci," poznamenal Cunnah.

Stavbu Wembley provázejí problémy s dodavateli. Zpoždění způsobily také potíže s odvodňovacími kanály a v květnu muselo být evakuováno 3000 dělníků, když se pohnula padesátitunová střecha.

[ 31.7.2006 - ČTK / eFotbal.cz ]