Kouč Perrin skončil v Portsmouthu

Prvním odvolaným koučem v letošním ročníku Premier League se ve čtvrtek stal trenér Portsmouthu Alain Perrin. Tým, za nějž ještě v minulé sezoně hrál Patrik Berger, zatím nasbíral pouhých deset bodů a hrozí mu sestup.

Kouč Perrin skončil v Portsmouthu
Devětačtyřicetiletý Francouz byl odvolán od sedmnáctého týmu tabulky anglické ligy.

"Nebylo to pro mě lehké. Alain je schopný kouč a čestný muž, ale nejsme v dobré situaci a celková atmosféra v týmu se musí zlepšit. Udělal jsem tohle rozhodnutí pro dobro Portsmouthu," vysvětlil odvolání někdejšího kouče Marseille a Troyes předseda jihoanglického klubu Milan Mandaric.

Perrin převzal Portsmouth v dubnu a zachránil ho v elitní soutěži, nicméně v 21 zápasech se se svými svěřenci radoval jen čtyřikrát z výhry. Tým zatím v tomto ročníku nasbíral deset bodů a jen díky lepšímu skóre než Everton není na sestupové pozici.

V sobotním utkání s Chelsea povede mužstvo dočasný kouč Joe Jordan, nicméně Mandaric bude hledat Perrinova plnohodnotného nástupce. Podle BBC má v hledáčku například kouče druholigového Sheffieldu United Neila Warnocka a George Burleyho, bývalého trenéra Heart of Midlothian.

[ 24.11.2005 - eFotbal/ČTK ]