Čtrnácté kolo 1. A třídy, Jevišovice deklasovaly Tišnov

Víkendové zápasy zakončily podzimní část A. tříd. Z důvodu špatného počasí byly již dříve odloženy ve skupině A čtyři utkání a ve skupině B jedno utkání, která se budou dohrávat o tomto víkendu. Tišnov prohrál s Jevišovicemi 0:6. V 5. minutě přihrál Rolník Lojínovi a bylo to 0:1. Tišnov měl šanci v 10. minutě, ale branku nevstřelil. Stejně tak se neprosadil na druhé straně Makovička. V 16. minutě zvýšil po samostatné akci opět Lojín. Na konci prvního poločasu Jevišovice přidaly další dvě branky. Ve 40. minutě přihrál Lojín Rolníkovi a bylo to 3:0 a hned v 43. minutě prostřelil brankáře z přímého kopu Jurka. V 58. minutě to bylo po trefě Jurky již 0:5, ale ještě to nebylo vše. V 78. minutě se trefil do "šibenice" Rožnovský. Jevišovicím patří po podzimní části třetí místo, Tišnov je jedenáctý.

Novosedly porazily IE Znojmo 2:1. První šanci měli domácí, ale Sýkorova hlavička z 5 metrů skončila nad brankou. V 25. minutě se po akci Černého dostal do zakončení hostující Kubále, domácí brankář vyrazil na roh. V 35. minutě se dostalo Znojmo do vedení. Černý prošel přes dva hráče, na přetažený centr si naskočil Eliáš a jeho přihrávku zužitkoval Kubále. Domácím se podařilo vyrovnat v 60. minutě, po rohovém kopu se trefil Sýkora. V 85. minutě ztratili hosté míč a rychlý brejk domácích zastavil v pokutovém území Kubošný. Nařízenou penaltu zkušeně proměnil Knee.

Kuřim deklasovala Ivančice 5:0 a je na prvním místě, ale po dohrávaném utkání se před ní může dostat Rajhrad, který ztrácí jeden bod. Na posledním místě přezimují Ivančice, které nasbíraly sedm bodů. Nejlepšími střelci soutěže jsou s devíti brankami rajhradský Kouřil a kuřimský Moniak.

Ve skupině B jsou na prvním místě po podzimní části Velké Pavlovice. Rozdíl mezi prvním a patým celkem tabulky jsou pouhé tři body, takže na jaře uvidíme velký boj o postupové místečko do krajského přeboru. Poslední je s devíti body Lanžhot. Nejlepším střelcem soutěže je s deseti trefami Petr Darmovzal z Kostic.

Ve Šlapanicích v zápase s Kosticemi branka nepadla. V prvním poločase byla k vidění jediná vážnější šance, ale střela Prokopa z přímého kopu skončila na tyči domácí branky. Na začátku druhého poločasu měli velkou šanci Kostice, po chybném vyběhnutí brankáře vykopával domácí hráč míč z brankové čáry. V 71. minutě ještě skončila střela domácího hráče z 20 metrů na břevně hostující branky. Utkání skončilo zaslouženou remízou.

14. kolo 1. A třídy ve výsledcích

Skupina A

Tatran Kohoutovice - 1.SC Znojmo B 0:3 (0:2)
Branky: Dítě 2, Pikolon

AFK Tišnov - Fotbal Jevišovice 0:6 (0:4)
Miloš Dvořák (Jevišovic): Bylo to zasloužené vítězství, kdy jsme soupeře přehráli po všech stránkách, díky zodpovědnému přístupu všech našich hráčů a výborné podpoře fanoušků Jevišovic.
Branky: Lojín 2, Jurka 2, Rolník, Rožnovský
Jevišovice: Šebela – Rožnovský, Macháček, Kratochvíl – Kozelský – Rolník (56. Tržil), Veselý P., Jurka, Makovička – Cabuk (46. Vítamvás), Lojín

FC Veverská Bítýška - RAFK Rajhrad 1:2 (0:0)
Branky: Šoukal - Čožík, Janošek
ČK: Horváth (Rajhrad)

FC Kuřim - FC Ivančice 5:0 (1:0)
Branky: Suchánek 2, Moniak 2, Klopar

FK SK Bosonohy - Sokol Tasovice 0:0

Sokol Novosedly - FK Inzert Expres Znojmo 2:1 (0:1)
Jaroslav Ludvík (trenér IE Znojmo): Začátek utkání nám nevyšel, hráli jsme velmi bojácně, až po dvaceti minutách jsme se konečně našli. Do konce utkání jsme pak nehráli špatný fotbal, ale prohráli jsme po dvou individuálních chybách v obraně. Určitě dnes nevyhrálo lepší, ale spíš šťastnější mužstvo.
Branky: Sýkora, Knee - Kubále
IE Znojmo: Minařík - Kalina, Doválel, Pešek, Šťava - Eliáš, Černý, Kubošný (85. Zika), Samek - Ostrý (71. Krejčí), Kubále

SK Moravská Slavia Brno - FC Čebín 1:1 (předehráno)

Skupina B

FC Slovan Brno - SK Újezd u Brna 2:0 (1:0)
Branky: 6. Havel, 89. Jelínek
Slovan Brno: Kehm - Jindra, Prchlý, Maša, Machát - Vala, Jelínek, Plšek (90. Vodička), Hrazdíra (48. Hamšík) - Havel, Lacko (72. Svícenec)

FK Šardice B - SK Žarošice 2:2 (1:1)
Branky: Knoflíček, Staňa - Snášel, Chromý

Sokol Lanžhot - Kordárna Velká n.Veličkou 1:2 (0:2)
Branky: P.Bača - Kohůt, Kučera

SK Šlapanice - Sokol Kostice 0:0
Vlastimil Stružka (Kostice): Pro dnešní zápas jsem plánovali již dopředu změnu sestavy. Bohužel však kvuli onecmocnění řady hráču jsme byli přinuceni tuto změnu udělat stejně. První poločas se nevyvíjel podle našich představ, jelikož někteří hráči svým treninkovým přístupem, neplnili své povinosti tak jak by měli i díky tomu byl první poločas bez nasazení, elánu a proto skončil smírně 0:0. Do druhého poločasu jsme udělali pár změň, které měli posilít ofenzivu a tím pádem dostat domací pod tlak. To se také dařilo až do 70 minut. Kdy jsme měli převahu a vytvořili si také šance například šance Georgieva, Hallanga, Požgaye. Po neproměněných šancích převzali iniciatívu domácí a hrozili nebezpečnými protiútoky. Ale hostující tým dokázál výsledek 0:0 uhrát i po několika nebezpečných standartních situacích.
Šlapanice: Sejkl - Pavelka, Daněk D., Hráček, Šamšula Pavel, Kolinkský, Šamšula Petr, Paulík, Kokeš, Kočí, Pohorský - Vlach, Švehla, Stupka, Hanzl
Kostice: Rampáček - Maděřič, Řezáč, Hübner, Baláž, Prokop (Král Z.), Požgay, Siekel (Georgiev), Král M., Nešpor (Hallang), Darmovzal - Dohnal

FC Bučovice - Slavoj Rohatec 1:1 (0:0)
Branky: Tichý - Slezák

FK Baník Dubňany - Sokol Tvrdonice 2:0 (0:0)
Branky: Šalša 2

SK Mogul Vacenovice - Slavoj Velké Pavlovice 0:0
ČK: Nedvěd, Bařák - Latin, Sokolář