Slavia rozmetala nedobytnou boleslavskou tvrz

Déle než rok neprohrála Mladá Boleslav soutěžní zápas na domácím hřišti. Zdolala ji až v nedělním duelu 12. kola Gambrinus ligy pražská Slavia, která nasázela oslabenému soupeři tři branky a vyhrála 3:1. Zápas rozhodla situace z 15. minuty, kdy jistému gólu zabránil rukou obránce Palát a viděl červenou kartu. Následnou penaltu proměnil Fořt.

Slavii z obvyklé základní sestavy schází zraněný bek Krajčík, který má zlomenou kůstku na ruce, ve stoperské dvojici se představili Dosoudil a Latka. Mladoboleslavský trenér Dušan Uhrin překvapivě od začátku nasadil Sedláčka s Ordošem a nechal na lavičce Rajnocha s Kyselou. Nadále schází zraněný Abraham.

Už v první minutě se na bránu Kozáčika valila první boleslavská lavina, ale při přečíslení tři na dva nezvládl centr Kulič a Kozáčik jej v klidu pokryl. Ve 3. minutě nebezpečně centroval Pecka z trestného kopu, ale na poslední chvíli zachránil Dosoudil. Boleslav přitlačila Slavii od úvodu na její polovinu - obvyklý tlak domácích ovšem v první desetiminutovce ke gólovým šancím nevede. Na druhé straně zazlobil po pěti minutách v úniku Fořt. Brezinský byl rychlejší a míč mu čistě odebral.

Po čtvrthodině hry ovšem přišel šok pro domácí. Vlček přeloboval vyběhnuvšího gólmana Kučeru a míč na brankové čáře vyboxoval rukou obránce Palát, který musí předčasně pod sprchy. Následnou penaltu proměnil bez potíží Fořt nekompromisní ranou k levé tyči - 0:1.

Domácí ovšem nesložili zbraně a mohli rychle vyrovnat - v 17. minutě se před šestnáctkou na vodou nasáklém trávníku uvolnil Kulič a jeho rána těsně míjí Kozáčikovu bránu. V dalších minutách se na trávníku jiskří, ale nic fotbalového se neděje - Slavii jako by jednobrankové vedení stačilo, Boleslav se trápí.

Až v 27. minutě sebral Matějovský míč Vlčkovi, centroval před bránu na nabíhajícího Kuliče, jenže Kozáčik dokázal vysoký míč pokrýt. Ve 34. minutě mohl po centru Kuliče skórovat Sedláček, ale v těsné blízkosti brány ho zablokoval Urbánek. Míč z trestného kopu z pětadvaceti metrů napálil ve 40. minutě Pecka těsně vedle levé tyče.

Zápas definitivně rozhodl po rychlém brejku Vlček

Hned ve druhé minutě druhé půle se na levé straně uvolnil nebezpečný Kulič a po jeho centru před Sedláčkem opět zachránil skvělý Urbánek, který je nejlepším hráčem hostí na hřišti. Boleslav je i v deseti aktivnější, ale sešívaní spolehlivě brání. Slavia naplňuje předzápasová slova kouče Karla Jarolíma o důrazné hře, dopředu se ovšem nežene. Její útočníci se navíc při brejcích často ocitají v ofsajdu.

Jeden z rychlých protiútoků ovšem hostujícímu celku vyšel. Zápas rozhodl v 53. minutě Vlček, který po úniku Kalivody dostal přesnou přihrávku a zhruba z patnácti metrů obstřelil padajícího Kučeru - 0:2.

Výhru mohl pojistit v 64. minutě Fořt, ale lob na vyběhnuvšího Kučeru mu nevyšel a slávistický útočník našel jen gólmanovy rukavice. Boleslav působí půl hodiny před koncem bezradně a rozhodně nevypadá jako tým, který by byl schopen předvést podobný obrat jako proti Olympique Marseille v Poháru UEFA. V 67. minutě mohl z hranice velkého vápna po Vlčkově zpětném pasu dorazit domácí tým Jarolím, ale střela mu nesedla a pálil na tribuny.

Snížit mohl ještě v 73. minutě Pecka, který si po centru Matějovského zpracoval míč na prsa a zhruba z patnácti metrů napálil pravou tyč. Boleslav se ještě pokouší o závěrečný nápor, jenže ji zabrzdil nesmyslným vyběhnutím daleko před pokutové území gólman Kučera. Kalivoda si jej obhodil a z třiceti metrů trefil prázdnou bránu - 3:0. Krutý debakl domácích mohl dokonat Jarolím, ale zblízka trefil jen Kučerovy nohy. V 86. minutě ještě po rohu a hlavě Brezinského skóroval Rolko a kosmeticky upravil výsledek na konečných 1:3. Skóre už nezměnil ani Gaúcho, který těsně před koncem mohl dorážet do prázdné brány, ale jeho pokus zablokoval v poslední chvíli obránce.

Boleslav spadla vinou horšího skóre na třetí místo za pražskou Spartu. Slavia poskočila na čtvrté místo, na lídra z Liberce ztrácí šest bodů.

Výsledek:

Mladá Boleslav - Slavia Praha 1:3 (0:1)
Branky: 86. Rolko - 15. Fořt z pen., 53. Vlček, 77. Kalivoda. Rozhodčí: Adámek - Hojsík, Slavík. ŽK: Matějovský, Brezinský - Švec, Hubáček, Dosoudil. ČK: 15. Palát (Boleslav). Diváci: 4090.

Mladá Boleslav: Kučera - Ševinský (55. Holub), Brezinský, Rolko, Palát - Sedláček, Šmerda (80. Rajnoch), Matějovský, Ordoš (69. Ilongo) - Kulič, Pecka. Trenér: Uhrin.
Slavia: Kozáčik - Hubáček, Latka, Dosoudil, Urbánek - Švec, L. Jarolím, Kalivoda (81. Hrdlička), Švento - Vlček (90. Aračič), Fořt (75. Gaúcho). Trenér: K. Jarolím.

[ 29.10.2006 - eFotbal.cz l Foto: MARSfoto ]