Kvůli vazbám s Liverpoolem mne nikdy nepřijali. Bylo to těžké, postěžoval si slavný Rafa Benitéz

Rafael Benitéz se nesmazatelně zapsal do historie Liverpoolu a bylo proto docela s podivem, že se v roce 2021 usadil na lavičku konkurenčního Evertonu. Mohlo by se zdát, že po tolika letech nebude mít na koučování španělského trenéra vliv, opak se ale stal pravdou.

Kvůli vazbám s Liverpoolem mne nikdy nepřijali. Bylo to těžké, postěžoval si slavný Rafa Benitéz

I když si Rafael Benitéz stěžuje, že kvůli historickým vazbám s Liverpoolem to bylo v Evertonu těžké, je rád, že na lavičku v Goodison parku usedl v červenci loňského roku.

,,V době, kdy Everton přišel s nabídkou, jsem věděl, že ze sebe vydám maximum a udělám vše pro to, abych se pokusil věci zlepšit," uvedl pro Skysport.com.

,,Věděl jsem, že to může být těžké, protože jsem byl v Liverpoolu, takže jsem možná nemohl dělat některá rozhodnutí, které jsem chtěl," přidal.

„Takže jsem si uvědomil, že musíme změnit věci uvnitř, ale nemohl jsem to udělat hned, protože jsem byl bývalý trenér Liverpoolu a mohlo to být vnímáno zle," pokračoval a nepřímo zaměstanavateli vyčetl, že mu nedal dostatek času, když jej po půl roce propustil.

Rafael Benitéz vedl Liverpool v letech 2004 až 2010 a nesmazatelně se zapsal do historie klubu, když dokázal vyhrát Ligu mistrů a FA Cup. Od té doby ale uplynulo mhono let a mezi tím se Benitéz ukázal na lavičkách jiných velkoklubů jako Real Madrid, Inter Milán, Chelsea, Neapol nebo Newcastle.