Manchester City odhalil letní posilu č. 4. Begiristain přivedl Guardiolovi bývalé zboží Dortmundu i Barcelony

Úřadující šampion Premier League z Etihad Stadium přivedl na modrou stranu Manchesteru novou akvizici na levý kraj obrany či záložní řady.

Manchester City odhalil letní posilu č. 4. Begiristain přivedl Guardiolovi bývalé zboží Dortmundu i Barcelony

Nejnovější akvizicí Citizens se stal španělský reprezentant do jednadvaceti let Sergio Gómez, který dorazil na ostrovy z Anderlechtu Brusel.

Pro Citizens je nástupce Oleksandra Zinčenka čtvrtou letní posilou. Před ním dorazili nejen Erling Haaland, ale také Kalvin Phillips s Stefan Ortega.

Mladík, jenž v minulostí prošel Dortmundem i Barcelonou, se upsal na anglické půdě na příští čtyři sezony do 30. června 2026 a do Belgie za něj putovalo 13 milionů eur.

Josepu Guardiolovi ho přivedl do systému sportovní ředitel Txiki Begiristain. "Jeho vývoj v posledních sezonách na nás udělal velký dojem. Je to kompletní obránce s obřím potenciálem a jsme si jistí, že do našeho mužstva přinese další kvalitu a dál se bude zlepšovat," vzkázal funkcionář City.

"Stát se součástí City je splněným snem. Po takové věci touží každý mladík. Manchester mi dal šanci a já si toho vážím a na trávníku ze sebe vydám to nejlepší. Spolu dokážeme velké věci," slíbila fanouškům bleděmodrých barev čerství defenzivní akvizice.

V barvách týmu, který vládne po dvou kolech tabulce s plným počtem bodů a skóre 6:0, může debutovat již 21. srpna ve venkovním klání s Newcastlem United.

Posila do zálohy nebo náhrada za Součka? West Ham si vybral novou posilu v Belgii

Zdroj: mancity.com