Krize Barcelony? Katalánský velkoklub představil plán, který umožní Lewandowskému a spol hrát i soutěžní zápasy

Celý sportovní svět kouká na to, jak se Barcelona vypořádává s finanční krizí. Ještě před rokem nemohla kvůli finančním fair play pravidlům prodloužit smlouvu s Messim, který musel odejít do PSG a nyní podepisuje jednu hvězdu za druhou. Pro příklady nemusíme chodit daleko, hráči jako Lewandowski, Raphinha, Koundé jsou naprostá extratřída.

Krize Barcelony? Katalánský velkoklub představil plán, který umožní Lewandowskému a spol hrát i soutěžní zápasy

Blaugranas však potřebují rychle sehnat finanční prostředky, pokud chtějí tyto hráče řádně zaregistrovat i pro soutěžní utkání.

Přestože splnit finanční fair play pravidla nebude jednoduché, katalánský klub si je jistý, že to zvládne, a to do 15. srpna na první ligový zápas proti Realu Sociedad.

Důvod není nikterak průlomový, Barcelona musí některé hráče prodat, nebo je poslat na hostování a snížit jejich platy, klub se v neposlední řadě musí zbavit i nepotřebných hráčů. Vzorovým příkladem jsou Pjanič, Memphis Depay a Frenkie de Jong. Pokud bude chtít holandský záložník zůstat na Camp Nou musí jít s platem o 40 % dolů.

Laporta „vzkřísil“ zadluženou Barcelonu tím, že prodal část klubových aktiv. Například 25 % televizních práv na La Ligu na 25 let, což v mnoho expertů označuje jako prodávání budoucnosti Blaugranas. Nicméně Laporta neměl na výběr.

Stále však Barcelona nemůže nové posily zaregistrovat, protože problém nastává platovým stropem. Barca potřebuje snížit plat nejméně u 12 hráčů, kteří jsou pro tento klub trhlinou v rozpočtu. Cílem katalánského celku je výrazně omezit přestřelené platy. Ve vedení Blaugranas ovšem panuje optimismus, že se toto podaří.

Zdroj: marca.com