Odejde Jemelka z Hané? Zájem o něj je intenzivní ze západu. Sami máme ambice a nechceme tým oslabovat, zní ze Sigmy

Sigma Olomouc vstoupí do nového ročníku české nejvyšší soutěže s jasným cílem. Klub z Hané by se rád posunul o pár příček výše, v minulém ročníku Olomouc skončila na devátém místě, přičemž měla stejně bodů s osmým Libercem.

Odejde Jemelka z Hané? Zájem o něj je intenzivní ze západu. Sami máme ambice a nechceme tým oslabovat, zní ze Sigmy

„Rád bych viděl mužstvo v první skupině. Pokud jsme nyní skončili osmí, budeme chtít být v nadcházejícím ročníku lepší. To máte sedmé, šesté místo,“ netajil touhy sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář, jehož slova vyšla na klubovém webu sigmafotbal.cz.

V minulém ročníku mužstvo sráželo nevyrovnané výkony. „Jsem přesvědčen o tom, že mužstvo je připravené. Mám z něho velmi dobrý pocit. Našim hlavním cílem by měla být schopnost dosahovat konzistentnějších výkonů. V loňské sezoně nás potkalo období, kdy jsme byli schopni hrát velmi dobrý fotbal, za který jsme byli bodově odměněni, na druhou stranu jsme odehráli i špatné zápasy. Ta konzistentnost nebyla na vysoké úrovni,“ komentoval přípravu trenér Olomouce Václav Jílek.

V týmu zůstává zatím i stoper Václav Jemelka, o kterého projevuje velký zájem Plzeň. „Zájem Plzně je velký a intenzivní, to potvrzuji. Před deseti dny jsme jednání o přestupu ukončili, ale Plzeň do toho opět vstoupila. Sami však máme ambice a nechceme mužstvo oslabovat. Museli bychom pak řešit i hráčskou kompenzaci, protože si nemůžeme dovolit mít pouze tři stopery, to je bez debat. To jsme ale daleko. Nedokáži teď odpovědět, jestli k něčemu ještě dojde před začátkem sezony,“ konstatoval Minář pro klubový web sigmafotbal.cz.

Zdroj: sigmafotbal.cz