Dortmund nezainvestoval do náhrady za Haalanda zrovna málo. Do Amsterdamu pošle tři čtvrtě miliardy korun

Borussia Dortmud, která přišla v létě i o Axela Witsela, jenž se odebral směr Atlético Madrid, dokázala najít přímou náhradu za Erlinga Haalanda, jehož čeká nové dobrodružství v Manchesteru City.

Dortmund nezainvestoval do náhrady za Haalanda zrovna málo. Do Amsterdamu pošle tři čtvrtě miliardy korun

Vestfálský obr ze Signal Iduna Parku přivedl osmadvacetiletého reprezentanta Pobřeží slonoviny Sébastiana Hallera, jenž dosud patřil Ajaxu Amsterdam.

Bundesligový gigant za něj nizozemskému titánovi zaplatí 31 milionů eur, což je necelých 770 milionů korun a forvard se na nové adrese upsal až do 30. června 2026.

Bývalý hráč West Hamu United, kde se mu však příliš nedařilo, přichází na německou půdu po sezoně, v rámci níž přetavil 43 startů ve 34 přesných zásahů.

"Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat Sébastiena Hellara, ostříleného hrotového útočníka, který byl nedávno senzací Ligy mistrů a dobře zná bundesligu, kde už prokázal svou třídu a vysokou kvalitu v zakončení," připomněl jeho frankfurtskou éru sportovní ředitel BVB Sebastian Kehl.

"Fyzicky jde o velmi odolného hráče a se svými zkušenostmi dokáže našim mladíkům poskytnout podporu i stabilitu v ofenzivně. Při rozhovorech s námi dal jasně najevo, čeho by chtěl v Dortmundu dosáhnout," pokračoval funkcionář osminásobného šampiona Německa na adresu 190 centimetrů vysokého kanonýra, jenž v minulosti pálil také za Auxerre i Ultrecht.

Jeho debut ve žlutočerných barvách by mohl proběhnout druhou červencovou sobotu v přípravném klání proti Dynamu Drážďany.

Manchester United se pochlubil první posilou léta. Jde o krajana Ten Haga, který splnil svůj slib otci...

Zdroj: bvb.de