Fanoušci Watfordu se postarali o zrušení zápasu jejIch týmu s reprezentací Kataru

Dvě skupiny fanoušků anglického fotbalového klubu FC Watford, který letos sestoupil z anglické Premier League, společně zabránily tomu, aby jejich miláčci odehráli přípravné utkání proti reprezentaci Kataru.

Fanoušci Watfordu se postarali o zrušení zápasu jejIch týmu s reprezentací Kataru

Organizace Proud Hornets a Women of Watford zastupující LGBT fanoušky a fanynky klubu vydali stanovisko, podle kterého vedení Watfordu „vyslyšelo jejich námitky a zrušilo zápas proti Kataru“. Důvodem protestu proti duelu je porušování práv žen, homosexuálů a dalších zástupců LGBT menšiny v zemi, která koncem roku hostí MS ve fotbale.

Ačkoliv se FC Watford k této záležitosti oficiálně ještě nevyjádřil, britská média citovali jednoho z členů vedení klubu, podle kterého „je úplně jasné, že tento zápas se neodehraje". Watford, který v květnu sestoupil z Premier League, absolvuje letní tréninkový kemp v Rakousku. Původně měl naplánovaný přípravný duel proti katarskému národnímu týmu, který se připravuje v Evropě a větší část června strávil ve Španělsku. Světový šampionát se v Katare uskuteční v období mezi 21. listopadem a 18. prosincem 2022.

„Těšíme se na pokračování našich diskusí s klubem ohledně rovnosti, různorodosti a inkluze,“ doplnily fanouškovské skupiny Proud Hornets a Women of Watford své prohlášení. Dlouholetým bojovníkem za práva lidí z LGBT komunity je i světoznámý hudebník Elton John, který je velkým fanouškem a čestným doživotním prezidentem klubu FC Watford.

Zdroj: Šport.sk

Kam teď? Bayern je prý už passé. O Ronalda se nově údajně bijí londýnská Chelsea a římské AS