Pohled na mě nebyl v posledních měsících hezký, teď jsou ale věci dobře nasměrované, informuje Jánoš

Zkušený záložník Adam Jánoš přiznal, že když se mu naskytla možnost posílit Bohemians Praha 1905, jednoznačně zajásal. 

Pohled na mě nebyl v posledních měsících hezký, teď jsou ale věci dobře nasměrované, informuje Jánoš

"S rodinou jsme se chtěli vrátit do Prahy, takže i z tohoto pohledu je skvělé, že se ozvala právě Bohemka. Sice hraje poslední sezony spíš níž, ale jde o populární klub s velkou historií. Uzavřel jsem smlouvu na dva a půl roku, věřím, že minimálně tento čas v Ďolíčku vydržím," pronesl na stránkách gol.cz devětadvacetiletý fotbalista.

O svou silnou pozici v Baníku přišel v posledním roce, kdy se všechno sesypalo tím, že nekývl na prodloužení smlouvy a vedení informoval, že by si rád vyzkoušel polskou Ekstrakalasu. Navíc si nepadl do oka ani s tehdejším koučem Ondřejem Smetanou a výsledkem byla lavička náhradníků a poté hostování v Karviné.

"Trénoval jsem naplno, nic jsem neflákal. K fotbalu je však potřeba i čistá hlava, kterou jsem, přiznávám, tehdy neměl. Minulou sezonu bych nejradši zmačkal a vyhodil do koše. Jednoho večera jsem si sednul a řekl jsem si: chci být hlavně šťastný, chci mít zase z fotbalu radost. Jsem rád, že se všechno uklidnilo. Protože pohled na mě nebyl v posledních měsících hezký. Teď jsou věci dobře nasměrované. Jde o to, správně je uchopit. Věřím, že se mi podaří vrátit se zpátky," doplnil na webu gol.cz bývalý hráč Sparty, Jihlavy i Mladé Boleslavi.

Klokani jsou podle něj proslulí tím, že se nikdy nevzdávají. "Tohle je jejich DNA. Myslím, že mám podobné. Díky tomu bych do klubu mohl dobře zapadnout. Výběr klubu zkrátka vyšel skvěle, doufám, že tento styl fotbalu by mi mohl vyhovovat. Samozřejmě se chceme prezentovat i kombinačním fotbalem, ale na Bohemce je zvykem, že jedou všichni nadoraz. A klidně i přitvrdí, když je třeba. To mi nedělá problém. Za přestup do Bohemky jsem rád i díky fantastickým fanouškům, domácí zápasy jsou ve skvělé atmosféře. Mám do fotbalu velkou chuť, doufám, že si všechno brzy sedne. S trenérem Bohemky panem Veselým jsem se neznal, udělal na mě ale hodně dobrý dojem. Měl o mě vyloženě zájem, což mi udělalo radost," uzavřel v rámci interview pro Gól Jánoš, jenž oslaví 20. července třicáté narozeniny.

Jediné malé mínus je podle něj to, že přišel do Ďolíčku až po týdnu přípravy. V dalších dnech a týdnech už by se to ale mělo srovnat.

Jsem naplno hradecký hráč, nechtěl bych tu být jen na půl, na hostování mám svůj názor, říká exsparťan Gabriel

Zdroj: gol.cz