Fernandinho: Splním si sen a ukončím kariéru jako hráč pouhých tří klubů: dvou v Evropě a jednoho v Brazílii

Kruh se uzavřel. Alespoň ten v hlavní roli se sedmatřicetiletým brazilským středopolařem Fernandinhem, jenž se po vypršení smlouvy na modré straně Manchesteru vrací do rodné země.

Fernandinho: Splním si sen a ukončím kariéru jako hráč pouhých tří klubů: dvou v Evropě a jednoho v Brazílii

Velezkušený záložník a dnes již bývalý kapitán Citizens si plácl na příští dvě sezony s tamním celkem Athletico Paranaense, ve kterém před dvěma dekádami zahajoval profesionální kariéru.

Za áčko Athletica hrál v letech 2002 - 2005, než se odebral na Starý kontinent, respektive do Šachtaru Doněck, ve kterém následně vydržel osm let.

Na Etihad Stadium se pak někdejší reprezentant Brazílie se třiapadesáti mezinárodními starty odebral v roce 2013 a během devíti let na ostrovech se mu podařilo vybojovat hned pět anglických titulů.

"Měl jsem hodně nabídek u různých klubů, Brazílie i ciziny. Ale nejrozumnější bylo vrátit se domů a udělat maximum pro Athletico," pronesl člen stejné stáje jako Alfred Gomis, Mattia De Sciglio, Douglas Costa nebo Jonathan Biabiany.

"Splním si tím sen a ukončím kariéru jako hráč pouhých tří klubů: dvou v Evropě a jednoho v Brazílii," nechal se slyšet Fernandinho, jehož současná tržní cena je 1,5 milionu eur.

ME žen do 19 let v Česku: Češky s Francií, Španělskem a Itálií, osmifinále Poháru osvoboditelů, start „velkého“ ME žen v Anglii!

Zdroj: ČTK