Kuchtu chtěl i trenér Priske, což je také důležité. Ví, jak pracuje. Pro Spartu je to skvělý krok, hlásí Brabec

V posledních letech proudí emoce mezi Letnou a Edenem velmi často. Zatím naposledy se o něj postaral bývalý slávista Jan Kuchta, jenž se po Lokomotivu Moskva rozhodl upřednostnit Spartu a to i navzdory vábení jeho bývalého chlebodárce, v jehož trikotu slavil dva tituly...

Kuchtu chtěl i trenér Priske, což je také důležité. Ví, jak pracuje. Pro Spartu je to skvělý krok, hlásí Brabec

Podobný příběh absolvoval před více než dekádou nyní pětačtyřicetiletý internacionál Erich Brabec, jenž se přesunul v roce 2010 do Sparty přes krátkou misi v Turecku.

Nenávistných reakcí ze sešívaného tábora byla hodně. "Přestal jsem číst různé komentáře, jinak bych se z toho dočista zbláznil. Pro mé nejbližší to ale bylo těžké, neoprostili se od toho. Musím říct, že něco proběhlo nejen ze strany slávistů, ale i sparťanů. Pořád jsem si říkal, že pokud budu hrát dobře a bude na mě spolehnutí, tak si sparťanské fanoušky získám. Nakonec jsem byl ve Spartě dva a půl roku. Hned ten první jsme to dotáhli k titulu, ani jednou jsme neprohráli, což mně dost pomohlo," uvedl v interview pro iSport.cz někdejší stoper Vladikavkazu, Dynama Moskva, Paschingu, Aarau, Liberce, Senice i Bohemians 1905.

V poslední době se chodilo zejména ze Sparty do Slavie, letos v létě ale došlo i na opačný scénář. "U mě to bylo také po půl roce jako u Honzy. Také po dvou titulech. Kuchtič je nyní hodně na očích, obzvlášť po povedeném vystoupení v národním týmu. Jsem na něj zvědavý, jak se s tím popasuje," doplnil na stránkách Sportu majitel pěti českých trofejí na třech různých klubových adresách.

A co by pětadvacetiletému rychlonohému bojovníkovi, jenž už v české lize okusil i Liberec, Teplice, Slovácko, Viktorii Žižkov i Bohemians 1905, poradil?

"Musí si to vyhodnotit sám, ale důležitá bude trpělivost. Jde tam v pozici hráče, který je formě. Určitě má za cíl prezentovat se stejně jako ve Slavii, kdy střílel gól za gólem. I v Lokomotivu měl slušnou bilanci, nároďák mu vyšel fantasticky. Sparta ho kupuje s tím, že na své výkony naváže. Honzu chtěl i trenér Priske, což je také důležité. Ví, jak pracuje. Pro Spartu je to skvělý krok," zakončil na portálu isport.blesk.cz Brabec, jenž zatím naposledy pracoval jako asistent ve vršovickém Ďolíčku, kde však v polovině předchozího ročníku skončil.

Rejžek v Hattricku aneb Proč dědci na Slavii vyhazovali klobouky. „Berbr a Pelta? Stejná krevní skupina.“

Zdroj: isport.blesk.cz