Nørgaard: Tréninky ve Spartě vypadají nyní trochu jinak a hráči to pociťují. Chceme držet otěže zápasů

Pražská Sparta na úvod přípravy porazila městského rivala ze druhé nejvyšší soutěže, jehož otěže čerstvě drží zkušený kouč Petr Rada. Na Strahově se letenskému celku podařilo Duklu udolat 2:1 po brankách Fortelného a Drchala. Začátek přípravy pak před klubovou televizí hodnotil asistent hlavního kouče Thomas Nørgaard.

Nørgaard: Tréninky ve Spartě vypadají nyní trochu jinak a hráči to pociťují. Chceme držet otěže zápasů

Sparta chce v přípravě otestovat co největší počet hráčů, aby si udělal obrázek o všech, které má dispozici. „Viděl jsem celou řadu hráčů, kteří se snaží ukázat a se zápalem aplikovat některé věci, které společně děláme na trénincích. Zatím šlo primárně o defenzivní prvky. Ukázali jsme ale, že máme sílu, umíme spolupracovat ve vysoké intenzitě a hlavně srdnatě, což byla radost sledovat,“ nechal se slyšet asistent Briana Priskeho.

I proti letenský výběr vsadil na dvě naprosto odlišné jedenáctky, které do utkání nasadil. „Líbily se nám obě. Samozřejmě je snadné říci, že v druhém poločase jsme vstřelili branky, v prvním jsme ale udrželi čisté konto. Obojí je pro nás úspěchem. Obecně spíš dnes šlo o to si zahrát a aplikovat veškerou zbylou energii na hřiště. Kluci teď měli šestidenní zápřah, zítra dostanou volno, následují další tréninky a pak soustředění. Proto klademe důraz na to, aby byli na celý program dostatečně připraveni,“ pokračoval Nørgaard.

Z tábora Sparty se v posledních dnech rojili zprávy o tom, že letní příprava bude pro všechny součástky kabiny náročná a bude je chtít co nejlépe připravit na strategii, kterou kouč Priske vyznává. „Vždy je to náročné, když k týmu nastoupí nový realizační tým a s naším kondičním trenérem, kterého jsme přivedli z Dánska, je vše ještě náročnější. Myslím, že kluci byli zvyklí trénovat hodně a možná i častěji. Nyní ale trénujeme jinak, a myslím, že to pociťují. Všechno musí probíhat ve vysoké intenzitě, abychom mohli držet otěže zápasu. Na tom momentálně pracujeme v tréninkovém procesu,“ dodal Nørgaard.

Zdroj: Sparta.cz