Proti Spartě se chce každý předvést, má jasno Fortelný

Pražská Sparta vyhrála úvodní klání letní přípravy, v tréninkovém centru na Strahově porazila Duklu těsně 2:1. O první gól svého týmu se postaral Jan Fortelný, který bojuje o setrvání v týmu i pro podzimní část.

Proti Spartě se chce každý předvést, má jasno Fortelný

Minulou sezonu strávil na hostování v Teplicích, kde předváděl vynikající výkony. Po konci hostování tak fanoušci doufají v to, že se v týmu udrží.

V úvodním zápase pod taktovkou Briana Priskeho měl Jan Fortelný rozporuplné dojmy. Gólovou radost totiž vystřídalo zranění.

"Nemělo by to být nic vážného, snad jen otázka jednoho dne,“ uklidnil situaci nejproduktivnější hráč Teplic v minulém ročníku FORTUNA: LIGY.

Trenér Priske je obklopen aurou náročného kouče, je tomu tak i ve skutečnosti?  "Všechno děláme ve velké intenzitě. Vše musíme odjezdit naplno, což je pro nás jedině dobře, protože nás to posouvá,“ nechal se po výhře nad Duklou slyšet Fortelný.

Dánský trenér již dokázal klubu vštípit některé ze svých myšlenek. Řídí se moderními trendy a po svých hráčích chce ať jsou v neustálém presinku. "Po týmu vyžaduje, abychom byli nepříjemní v presinku a okamžitě šli po balonu. Jakmile budeme v bloku, tak abychom co nejvíc zmenšili hřiště a hráli mezi řady. Když už se nám podaří vyjet, tak ve velkém počtu,“ přibližuje taktickou stránku třiadvacetiletý záložník.

I přes úspěšný zápis do statistik byl překvapen intenzitou přípravného zápasu.

"Nečekal jsem to. Snad budu brzy v pohodě. Chápu ze strany některých hráčů, že jsou proti Spartě vyhecovaní, ale je to jen příprava. Na druhou stranu ligové zápasy nebudou jiné, my si na to musíme zvyknout a makat.“

O jeho setrvání v klubu rozhodnou další týdny, konkurenci ale rozhodně nebude mít malou, i díky posílení. Minulá sezona ale výrazně napověděla tomu, že ano.

Zdroj: iSport.cz