Nottingham po postupu do Premier League neusíná na vavřínech a přivádí rekordní posilu...

Fotbalový klub Nottingham Forest přivedl po návratu do Premier League rekordně drahou posilu. Klub, který se v anglické lize představí po 23 letech, posílil nigerijský útočník Taiwo Awoniyi z Unionu Berlín. 

Nottingham po postupu do Premier League neusíná na vavřínech a přivádí rekordní posilu...

Nováčci Premier League zaplatili Unionu Berlín 17 milionů liber za nigerijského reprezentanta, který podepsal pětiletou smlouvu na City Ground poté, co ve čtvrtek absolvoval lékařskou prohlídku.

Manažer Nottinghamu, Steve Cooper, se s hráčem nedávno setkal v Athénách. I to nakonec přimělo čtyřiadvacetiletého Awoniyu, aby upřednostnil jeho celek před ostatními zájemci.

"Jsem velmi nadšený, že jsem tady v Nottinghamu," řekl Awoniyi. "Vždy bylo mým snem hrát Premier League a když jsem mluvil se Stevem Cooperem o našich ambicích a podíval jsem se na Forest, na jeho skvělou historii, uvědomil jsem si, že je to klub, jehož chci být součástí."

Nadšení neskrýval ani manažer Nottinghamu. "O Taiwa byl velký zájem z jiných klubů Premier League a dalších klubů po celé Evropě, takže jsme potěšeni, že si vybral nás.  Je to hráč, kterému opravdu věříme, a těšíme se, že naplní svůj potenciál a stane se nejlepším útočníkem Premier League s Nottingham Forest."

Awoniyi má s anglickým fotbalem již zkušenosti, neboť šest let patřil Liverpoolu, nicméně na Anfieldu si příliš nezahrál, a většinu času trávil na hostováních. Minulá sezona však pro něj byla velice úspěšná.
Ve 43 soutěžních zápasech vstřelil 20 branek a vysloužil si tak vysněný přesun do Premier League.

Zdroj: nottinghamforest.co.uk