Přívětivý los, nebo hrůza? Jurásek, Vitík, Sejk, Žambůrek, Gabriel, Kovář a další zástupci Lvíčat reagují na Island...

O tom, zda se české reprezentaci do jednadvaceti let povede probojovat na příští evropský šampionát, se rozhodne v období od 19. do 27. září. Jak je známo, barážovým soupeřem Lvíčat bude po losu ve švýcarském Nyonu stejně starý výběr Islandu. Jak na dotyčného protivníka reaguje předseda FAČR Petr Fousek, hlavní trenér Jan Suchopárek nebo osm členů kádru, jichž by se měl mimořádně podzimní dvojzápas týkat?

Filip Kaloč:

"Před losem jsem si přál Slovensko, bylo by to derby i lákadlo pro fanoušky. Ale los neovlivníme a bereme toho, koho nám přisoudil. Island bude velmi fyzickým, nepříjemným soupeřem. V kvalifikaci ukázali svoji sílu, v letošním roce neprohráli, uhráli cennou remízu v Portugalsku, což je výborná bilance. Jednoznačně věřím v sílu našeho týmu, uděláme všechno, abychom byli dokonale připraveni a po baráži se mohli radovat z postupu."

Jan Žambůrek:

"Velmi zajímavý los, určitě se těšíme. S Islandem jsem zatím nikdy na reprezentační úrovni nehrál, to samé platí asi pro většinu našeho týmu. V Brentfordu, kde jsem působil, jsem měl dva spoluhráče z Islandu, ale věkově už do současné jednadvacítky nespadají.“