Přívětivý los, nebo hrůza? Jurásek, Vitík, Sejk, Žambůrek, Gabriel, Kovář a další zástupci Lvíčat reagují na Island...

O tom, zda se české reprezentaci do jednadvaceti let povede probojovat na příští evropský šampionát, se rozhodne v období od 19. do 27. září. Jak je známo, barážovým soupeřem Lvíčat bude po losu ve švýcarském Nyonu stejně starý výběr Islandu. Jak na dotyčného protivníka reaguje předseda FAČR Petr Fousek, hlavní trenér Jan Suchopárek nebo osm členů kádru, jichž by se měl mimořádně podzimní dvojzápas týkat?

Přívětivý los, nebo hrůza? Jurásek, Vitík, Sejk, Žambůrek, Gabriel, Kovář a další zástupci Lvíčat reagují na Island...

Petr Fousek:

"Pokaždé platí, že samotný los nikdy nikomu nic nevyhrál. Mohl dopadnout hůře i lépe. V mých očích je Island přijatelným soupeřem a za plus považuju, že odveta se koná v Česku. Postup je jednoznačně v našich silách. Věřím trenérovi Janu Suchopárkovi i celému týmu.“

Jan Suchopárek:

"Jde jeden z osmi týmů, který se v kvalifikaci umístil v tabulce na druhé pozici, takže soupeře beru tak, jako všechny ostatní. Výsledek dnešního losu budeme moci vyhodnotit až po skončení barážového dvojzápasu. Rozhodně nás nečeká nic lehkého, musíme brát ohled na cestování i to, že se utkání na Islandu patrně uskuteční na umělé trávě. Island má několik svých hráčů posunutých již do A týmu. Nejlepším střelcem je Kristián Hlynsson, ročník 2004 a hráč Ajaxu Amsterodam. Island je obecně velmi nebezpečný tým, má velmi dobré standardní situace. A jak jsem zmínil: prostředí na Islandu obecně nebude úplně jednoduché."