Od Součka k Schickovi? Král by mohl oprášit němčinu, na výběr má až z tří bundesligových klubů

Reprezentační středopolař Alex Král by měl s největší pravděpodobností posílit některý ze tří bundesligových klubů. Byť se roční hostování ve West Hamu v minulé sezoně někdejšímu hráči Slavie nevyvedlo, tak je o čtyřiadvacetiletého reprezentanta zájem z Herthy Berlín, Bayeru Leverkusen a Lipska.

Od Součka k Schickovi? Král by mohl oprášit němčinu, na výběr má až z tří bundesligových klubů

Záložník Spartaku Moskva se nejspíš návratu do Ruska vyhne, díky tomu, že je o něj zájem v Německu.

Král v uplynulé sezoně hostoval ve West Hamu, ale na rozdíl od Součka s Coufalem se neprosadil a za londýnský celek odehrál pouze šest utkání. Navíc v Premier League odehrál pouhou minutu a Hammers na něj neuplatnili opci.

Podle německé verze televize Sky Sport by mohl zavítat do jednoho z klubů jako je Leverkusen, Lipsko a Hertha. Zájem měl i staronový účastník bundesligy Schalke, který si ho však z finančních důvodů údajně nemůže dovolit.

„Sice toho u nás tolik neodehrál, ale skvěle každý den trénoval a byl vždy stoprocentně připravený. Pořád má na vrchní příčky anglické ligy. Díky tomu, co u nás natrénoval, se jen zlepšil, přeji mu do příští sezony jen to nejlepší, ať bude kdekoliv,“ citoval web irozhlas.cz slova kapitána české reprezentace Tomáše Součka.

Zdroj: irozhlas.cz, ČTK