Vinícius jako nový di Stéfano či Raul? Útočníka Realu nezlákali šejkové, ani věhlasné kluby z Anglie

Pro jednadvacetiletého brazilského útočníka se jednalo o zlomovou sezonu. Přitom na jejím začátku se hodně spekulovalo o tom, že svůj potenciál brzdí svojí zbrklostí a zahazování velkých šancí, v průběhu sezony se stal klíčovým hráčem královského klubu.

Vinícius jako nový di Stéfano či Raul? Útočníka Realu nezlákali šejkové, ani věhlasné kluby z Anglie

Vinícius si v ročníku 2021/22 připsal za „Los Blancos“ 22 branek a 20 asistencí, jeho cena raketově stoupá a už nyní podle portálu transfermarkt by si potenciální zájemci museli sáhnout hluboko do kapsy. Brazilská superhvězda momentálně stojí 100 milionů eur.

Šikovného Brazilce nezlákaly ani pohádkové peníze z PSG, čímž prokázal velkou oddanost Realu Madrid. Prezident „Bílého baletu“ Florentino Pérez už má pro Viníciuse připravený nový kontrakt do roku 2026, který ho rovněž posune mezi nejlépe placené hráče týmu.

Podle spekulací se o brazilského šikulu nezajímalo jen PSG, ale velký zájem byl i z Premier League, konkrétně z Liverpoolu, Manchesteru United a Chelsea.

Z Viníciuse bezpochyby roste hvězda světového formátu a zatím má dobře nakročeno, aby se jednou mohl srovnávat s legendami Realu Madrid jako jsou Alfredo Di Stéfano, Raul či také Cristiano Ronaldo.

Zdroj: bilybalet.cz, transfermarkt.com