Potvrdili jsme opět magii Edenu, těšilo jubilanta Součka. Co ho ale ohledně kvality, síly a srdce pořád trochu mrzí?

Česká reprezentace v čele s trenérem Jaroslavem Šilhavým je před domácím publikem neporažená už 11 soubojů v řadě a pozvolna se blíží sérii 12 duelů bez prohry, kterou táhla v letech 1997 až 2000.

Potvrdili jsme opět magii Edenu, těšilo jubilanta Součka. Co ho ale ohledně kvality, síly a srdce pořád trochu mrzí?

U poslední remízy s favorizovaným Španělskem samozřejmě nemohl chybět kapitán Tomáš Souček, který si v Edenu připsal mezinárodní start číslo 50.

"Myslím, že se povedlo přesně to, co jsme si řekli v šatně. Chtěli jsme se rvát za každou cenu jako jeden tým. Povedlo se to. Hrála roli i euforie po zápase se Švýcarskem," přiznal v rozhovoru pro portál repre.fotbal.cz záložník West hamu United.

Jak se mu hrálo většinu času bez míče? "Pomáhali jsme si všichni vzájemně, vyplňovali jsme prostory jeden za druhého a bojovali jako tým. Nebylo to jen o nás středních záložnících, ale pomáhali jsme si všichni," přidal na webu fotbal.cz exslávista s minulostí na Žižkově či v Liberci.

Čtyři body po dvou duelech Ligy národů ho těší. "Bereme čtyři body samozřejmě dobře, i když jsme zklamaní bezprostředně po zápase. Ale zní to krásně být zklamaní po remíze se Španělskem. Potvrdili jsme opět magii Edenu, za což jsem moc rád. Máme to dobře rozehrané, tak budeme bojovat dál," ubezpečil příznivce svěřenec skotského manažera Davida Moyese.

I na základě konfrontací se Švýcarskem a Španělskem, což jsou země, které v Kataru chybět nebudou, ho však neúčast na světovém šampionátu pořád trochu mrzí. "Určitě nás mrzí, že se nepodíváme na světový šampionát, protože náš tým má kvalitu, sílu i srdce a nemůžeme to ukázat. Dokázali jsme ale, že můžeme hrát proti takovým týmům, vždyť v naší skupině máme v podstatě malé Euro, zkrátka nejlepší týmy. Teď se budeme prát v Lize národů, poté v kvalifikaci o postup na příští Euro," uzavřel na repre.fotbal.cz sedmadvacetiletý fotbalista, jehož výběr se 9. června představí v Portugalsku.

Konfrontace se Španělskem nám ukázala, jak kvalitní máme i přes všechny absence kádr, libuje si Pešek

Zdroj: fotbal.cz