Tevez oznámil odchod do důchodu. Po smrti otce mu do fotbalu chyběla motivace

Legendární argentinský útočník Carlos Tevez ve svých 38 letech oznámil, že končí svou bohatou fotbalovou kariéru. Důvodem je smrt jeho otce, kvůli které Tevez přišel o motivaci hrát.

Tevez oznámil odchod do důchodu. Po smrti otce mu do fotbalu chyběla motivace

Tevezův adoptivní otec Segundo Raimundo loni zemřel po komplikacích na Covid-19. Fotbalista ve svém rozhodnutí uvedl, že je pro něj „velmi obtížné“ hrát, aniž by to sledoval jeho „fanoušek číslo jedna“. „Hrát v minulé sezóně bylo velmi těžké. Končím s fotbalem, protože jsem ztratil svého hlavního fanouška. Fotbalu jsem dal všechno, co jsem mohl," citoval Teveze portál mundoalbiceleste.com.

„Odešel jsem do důchodu, je to potvrzené. Měl jsem mnoho nabídek včetně Spojených států, ale nemám potřebnou motivaci,“ dodal fotbalista.

Tevez hrál za sedm různých týmů na třech různých kontinentech. Jeho nejlepší roky přišly v Evropě, kde působil postupně ve West Hamu, Manchesteru United, Manchesteru City a Juventusu. V tomto období útočník vstřelil 164 gólů a vyhrál tři tituly Premier League, dva Scudetti, jednou FA Cup, Coppa Italia a mistrovství světa klubů FIFA a Ligu mistrů v roce 2008.

Závěr své kariery Tevez strávil v Boca Juniors. Od loňského léta už ale nikde nepůsobil a oznámení konce kariery tak pravděpodobně nikoho nepřekvapilo.

Zdroj: 90min.com

Trenér Valencie definitivně skončil. Jeho místo je připravený převzít Gattuso