Trenér Valencie definitivně skončil. Jeho místo je připravený převzít Gattuso

Novým trenérem fotbalistů španělského klubu FC Valencia by se měl stát Gennaro Gattuso. Účastník španělské La Ligy v pátek uvedl, že z funkce kormidelníka týmu odvolal Joseho Bordalasa.

Trenér Valencie definitivně skončil. Jeho místo je připravený převzít Gattuso

Valencia skončila v minulé sezóně La Ligy na devátém místě. Dostala se však až do finále Copa del Rey, kde prohrála po penaltovém rozstřelu s Betisem Sevilla.

Klub v uplynulých sezónách snižoval náklady a prodal několik klíčových hráčů bez toho, aby je nahradil. Bordalasovi zbýval do konce smlouvy jeden rok, letos v lednu však kritizoval přestupovou strategii klub a jeho konec v klubu byl tak na spadnutí. „Klub chce poděkovat Josemu za jeho práci a obětavost v době jeho působení, v které se tým dostal až do finále Copa del Rey, a přeje mu hodně štěstí v jeho kariéře," napsal klub v prohlášení.

Gattuso údajně jedná s Valencií už několik týdnů a je připravený podepsat dvouletý kontrakt. Bývalý italský středopolař předtím trénoval SSC Neapol, se kterou v roce 2020 s vyhrál italský pohár, ale v následující sezóně byl propuštěn po sérii špatných výsledků.

Zdroj: Šport.sk

UEFA se omluvila fanouškům za události před finále Ligy mistrů. Kluby požadují důkladné vyšetření fiaska